Teröristler İle Çatışma 15 Dakika Sürdü

Bugün öğleden sonra 15.45 civarlarında Van ilinde teröristler ile çatışma meydana geldi. Çıkan çatışmada 3 terörist öldürülürken 1 tanesi sağ ele geçirildi.

Teröristler İle Çatışma 15 Dakika Sürdü
Teröristler İle Çatışma 15 Dakika SürdüTahir Yavuz

Bugün 15.45 saatlerinde Van ilinde sokağın ortasında PKK'lı teröristler ile çatışma çıktı. Çatışmanın tam olarak Hacıbekir Caddesi üzerinde bulunan Sebze Hali Kavşağı'nda meydana geldiği belirtildi. Güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışma 15 dakika kadar sürdü. 15 dakikalık susmayan silahların ardından çatışmadıki teröristlerden 3 tanesi öldürülürken 1 tanesi sağ ele geçirildi. Çıkan çatışmada ayrıca 1 polis memuru yaralandı.

Van ilinin merkezinde şüpheli bir kamyonet polisler tarafından takibe alındı. Takip edilen kamyonette şüpheli durumlar sezen polisler kamyoneti Sebze Hali Kavşağı'nda kontrol için durdumak istedi. Bunun üzerine kamyonette bulunan PKK'lı teröristler ateş açmaya başladı. Güvenlik güçlerininde karşılık vermesiyle birlikte çatışma çıktı. Çıkan çatışma 15 dakika kadar sürerken bölgede yer alan polisler kavşağı trafiğe ve sivile kapattı. Çatışmanın ardından 3 terörist ölü olarak ele geçirilirken 1 tanesi sağ ele geçirildi. Ayrıca çıkan çatışmada bir polis memuru yaralandı. Yaralı polis memuru hastaneye kaldırıldı.

Bölgede geniş güvenlik önlemleri alınarak operasyonlar sıklaştırıldı.
 

 

TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!