IŞİD Liderinin Son Durumu

IŞİD lideri Bağdadi'nin öldürüldüğüne dair bazı söylemlerin çıkması ile ABD Savunma Bakanlığı açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, Bağdadi'nin öldürüldüğü ile ilgili yapılan açıklamaların bir kanıta dayanmadığını ve kesin bir bilgi olmadığını belirtti.

IŞİD Liderinin Son Durumu
IŞİD Liderinin Son DurumuTahir Yavuz

Öncesinde IŞİD lideri olan Bağdadi'nin öldüğü ile ilgili söylemler çıkmıştı. Konuyla alakalı olarak ABD Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamasında, ''Bu bilgilerin doğruluğuna dair herhangi bir kanıt bulunmamaktadır'' sözlerini kullandı. Ayrıca Bakanlık Sözcüsü Yüzbaşı Jeff Davis gazeteciler için bir bilgilendirme toplantısı düzenledi ve burada IŞİD lideri Bağdadi hakkında sorularıda yanıtladı.

IŞİD lideri Bağdadi'nin, DAEŞ karşıtı olan koalisyon uçaklarının Rakka'yı bombalaması üzerine öldüğü söylemleri etrafta dolaşıyordu. Yüzbaşı Davis ise bu konuyla alakalı olarak yapılan toplantıda, ''Bağdadi'nin ölümü hakkında etrafta dolaşan iddiaları doğrulayacak herhangi bir bilgiye denk gelemedik'' sözlerine yer verdi. Ayrıca daha önceden de Bağdadi'nin öldüğü söylemleri ortaya atılmıştı fakat elimizde bunları doğrulayacak bir bilgi olmamıştı.

IŞİD lideri Bağdadi'nin öldüğünü DAEŞ ile bağlantılı bir haber ajansı bildirmişti. Ajans Pazar günü Rakka'ya düzenlenen koalisyon uçakları saldırısında Bağdadi'nin öldüğünü ileri sürmüştü.

 

TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!