Teröristler Doğalgaz Hattına Sabotaj Düzenledi

PKK'lı teröristler tarafından geçen akşam 20.20 saatlerinde, BOTAŞ'ın Siirt ve Kurtalan bölgesine gönderilen doğalgaz hattına saldırı düzenlendi.

Teröristler Doğalgaz Hattına Sabotaj Düzenledi
Teröristler Doğalgaz Hattına Sabotaj DüzenlediTahir Yavuz

PKK'lı teröristler dün akşam 20.20 saatlerinde, Siirt ve Kurtalan bölgelerini besleyen doğalgaz ana iletim hattına saldırı düzenlediler. Düzenlenen saldırı sonrasında yapılan açıklamalarda, Siirt ve Kurtalan bölgesinde kullanılmakta olan doğalgaz hattında yer yer kesintilerin olabileceği ve kullanıcıların kombilerini kapatmaları gerektiği belirtildi.

Konuyla alakalı olarak yetkililer, ''Siirt ve Kurtalan bölgesine verilen doğalgaz boru hattına PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırı yüzünden bölgede yer yer doğalgaz hattında kesintiler meydana gelecektir. Evinde doğalgaz hattı bulunan kullanıcıların kombilerini kapatmalarını ve arıza giderilene kadar açmamalarını istiyoruz'' açıklamasında bulundular.

BOTAŞ'ın bölgedeki doğalgaz hattına yapılan saldırı dün akşam 20.20 saatlerinde meydana gelen patlama sesiyle belirlendi. BOTAŞ bölgede meydana gelen hasarı gidermek için hızla çalışmalara başladı.

 

TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!