Danimarkada Özel Okulda Namaza Yasak Geldi

Danimarkada yer alan bir özel okulda namaza yasak geldi.

Danimarkada Özel Okulda Namaza Yasak Geldi
Danimarkada Özel Okulda Namaza Yasak Geldiibrahim BUDAK

      Başkent Kopenhag'ın kuzeyinde sağlık ve pedagojik destek'le ilgili eğitim veren özel Sopu Hillerod okulundaki yasak, bir öğrencinin okul idaresinden aldığı mektubu, sosyal paylaşım sitelerinde okula tepki vererek ortaya çıkardı.

      Öğrenci mektupda geçen ifadeyi, bir pankart üzerinde  "SORU:sopu hillerod'da namaz kılabilirmiyim, CEVAP:hayır, idareden yeni karar çıktı." şeklinde  yazarak pankartı tutan fotoğrafını paylaştı. 

       Danimarka basınına konuşma yapan okul müdürü Inger Margretta Jensen, NAMAZ yasağının kararını açıkladı. Okul kurallarını hatırladan müdür Jensen, öğrenciler okulda neredeyse bir mescid inşa etmek istiyorlar,  koridorlarda dahi namaz kılmaya başladılar, biz de duruma engel olmak için okulda tamemen namazı yasakladık dedi. din ve devlet işlerini ayırmaya çalıştık dedi.

       Öğrenciler namaz yasağına karşı imza kampanyası başlattı, hatta içinde hiristiyanlarında bulunduğu okulda dinimizi yaşamamıza engel oluyorlar herkes istediği dine ait kuralları yerine getirebilir. şeklinde imza toplamaya başladılar. jensen ise tenefüslerde bile namaz yasak gerekirse okulda da yasaklayacağız kararını yineledi.

 

İBRAHİM BUDAK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!