Karnelerini Alanlar Mezarlığa Ailelerinin Yanına Koştular

Geçtiğimiz zamanlarda PKK'lı teröristlerin bomba yüklü kamyonu infilak ettirmesi ile birlikte 16 köylü hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybeden kişilerin çocukları karnesini alır almaz kabirlerine koştular ve ailelerine dualar edip mezar taşlarını öptüler.

Karnelerini Alanlar Mezarlığa Ailelerinin Yanına Koştular
Karnelerini Alanlar Mezarlığa Ailelerinin Yanına KoştularTahir Yavuz

Geçtiğimiz zamanlarda PKK'lı teröristlerin bomba yüklü kamyonu infilak ettirmesi ile birlikte 16 köylü hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybeden kişilerin çocukları karnesini alır almaz ailelerinin kabirlerine koştular ve ailelerine dualar edip mezar taşlarını öptüler.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin bomba yüklü bir kamyonu patlatması sonucunda 16 köylü hayatını kaybetmişti. Sur ilçesine bağlı olan Taşınık köyündeki okulda eğitim gören çocuklar bugün karnelerini aldılar. Hayatını kaybeden kişilerin çocukları ve akrabalarının çoğu burada eğitim görmekteydi. Çocuklar ise hain saldırıda hayatını kaybeden ailelerin yanına karneleri ile birlikte geldiler. Ailelerine burada karnelerini gösteren çocuklar dualar etti ve mezar taşlarını öptüler. Ortada yürek burkan bir görüntü oluşurken teröre lanet yağdı.

Patlamada babasını kaybeden Muhammed yaman isimli çocuğun sözleri herkesin yüreklerini dağladı. Muhammet Yaman, ''Babam demesin karnesini getirmiyor. Okuyup büyük adam olacağım . Doktor olup insanları tedavi edeceğim'' sözlerini mezardaki babasına iletti.

 

TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!