PKK'ya Ait 5 Hedef İmha Edildi

PKK'lı teröristlere ait olduğu tespit edilen Kandil, Sinat ve Haftanin bölgelerinde 5 hedef hava harekatı sırasında imha edildi.

PKK'ya Ait 5 Hedef İmha Edildi
PKK'ya Ait 5 Hedef İmha EdildiTahir Yavuz

PKK'lı teröristlere ait olduğu belirlenen Kandil, Sinat ve Haftanin bölgelerinde yer alan 5 hedef düzenlenen hava harekatı sırasında vurularak imha edildi.

Elde edilen bilgilere göre hava harekatı 20 Haziran tarihinde akşam saat 22.00-22.58 saatlerin arasında gerçekleştirildi. Kandil, Sinat ve Haftanin bölgelerinde yer alan 5 hedef Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile bombalanarak başarılı bir şekilde imha edildi. İmha edilen hedefler PKK'lı teröristlere ait sığınak, muhimmat ve barınak olarak kullanılmaktaydı. Verilen zayiatın tespitleri devam ederken 58 dakika süren hava harekatı sonucunda savaş uçakları güvenli bir şekilde üslerine geri döndüğü açıklandı.

Diğer yandan Türk Hava Kuvvetleri ve TSK alınan anlık istihbaratları hemen değerlendiriyor. 20 Haziran tarihinde anlık bir istihbarat alındı ve 21.00-21.40 arasında Lice kırsalında tespit edilen 11 hedef imha edildi. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları 40 dakikalık hava operasyonunu başarıyla tamamlayıp üslerine geri döndü.

 

TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!