Lice Operasyonunda 3 Asker Yaralandı

Diyarbakır ilinin Lice ilçesinde terör örgütüne yönelik başlatılan büyük operasyonda, guruplara ayrılarak bölgede arama yapan askeri bir gruba PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 asker yaralandı.

Lice Operasyonunda 3 Asker Yaralandı
Lice Operasyonunda 3 Asker YaralandıTahir Yavuz

Lice'de PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan ''Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu'' adı altında bölgedeki askerler gruplara ayrılarak etrafı aramaya başladılar. Askeri bir grup bölgede arama yaparken PKK'lı terörist grubu tarafından saldırıya uğradı. Hemen karşılık veren askerler ile teröristler arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 3 asker yaralandı.

Geçtiğimiz günlerde başlatılan Lice büyük operasyonuna tam 8 bin kişiden oluşan askeri grup katıldı. Aralarında Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Korucular bulunuyor. Dev operasyon Diyarbakır'ın sadece 3 ilçesini kapsamaktadır. Operasyon kapsamında Lice ilçesinde askerler gruplara ayrılarak bölgede arama çalışması yapıyordu. Bir asker grubu arama yaparken teröristlerin saldırısına uğradı.

Terörisler Lice ilçesinin Yolçatı köyü kırsalında bulunan askerlere uzun namlulu silahlar ile ateş açtılar. Hemen karşılık veren askerler ile teröristler arasında bir süreliğine çatışma yaşandı. Teröristler ormanlık alana doğru kaçarak gözden kayboldular. Çatışmada yaralanan 3 asker için bölgeye helikopter sevk edildi. Yaralılar Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaçan teröristler için ise operasyonlar arttırıldı.

 

TAHİR YAVUZ
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!