Kumluca'daki Yangın Olimpos'a Kadar İlerledi

Antalya ilinin Kumluca ilçesinde çıkan yangın gitgide büyümeye devam ediyor. Rüzgarında etkisi ile yangın Olimpos'a kadar yaklaştı.

Kumluca'daki Yangın Olimpos'a Kadar İlerledi
Kumluca'daki Yangın Olimpos'a Kadar İlerlediTahir Yavuz

Antalya'da çıkan orman yangını büyük bir hızla devam etmektedir. Kumluca'da çıkan yangın rüzgarın etkisiyle oldukça büyüdü ve kontrol altına alınması zorlaştı. İlk etapta Kumluca'da kontrol altına alınan büyük yangın kısa bir süre sonra Adrasan'da tekrar başladı. Adrasan Seylemit bölgesinde tekrar başlayan yangın rüzgarın etkisi ile Gökçealan bölgesine kadar ulaştı.

YANGIN İTFAİYE EKİPLERİNİ ÇOK ZORLADI

İtfaiye ekipleri büyük yangına müdahale ederlerken çok zorlandılar. Rüzgar ile yangın oldukça büyüdü ve bölgeye sürekli ek destek sevk edildi. Bölgenin dağlık alan olması nedeniyle uçaklarda yangına müdahale edemiyor. Hal böyle olunca çevredeki vatandaşlar seferber oldu ve yangın söndürme çalışmalarına başladılar. Bölgede yangını söndürmek için yoğun çaba harcanıyor. Yüzlerce personel, iş makineleri ve 5 adette helikopter bölgede destek veriyor.

YANGIN OLİMPOS'A YAKLAŞTI

Adrasan alanında devam eden yangın Olimpos'a yaklaşarak büyük turizm alanınıda tehdit ediyor. Bu bölgelerdeki turistler ve yerlilerine uyarı yapıldı ve tahliyelere başlandı. Şuanda yangında 5 ev maddi zarar görürken yaralılar bulunmamaktadır. İtfaiye ekipleri bölgede yaşayanların zarar görmemesi için yoğun bir çaba harcamaktadır.

Musa Dağı eteklerinde süren yangın için bütün itfaiye ekipleri seferber oldu. Olimpos'a yaklaşan yangın söndürülmesini rüzgar olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Rüzgar nedeniyle çıkan yangın hertarafa yayılmaktadır.

 

TAHİR YAVUZ

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!