Araç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır

Araç saibi olmak isteyenler veya eski araçlarını yenileyerek daha iyi bir araca sahip olmayı hedefleyenler için araç kredisi oldukça güzel bir çözüm olmaktadır.

Araç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır
Araç Kredisine Nasıl Başvuru YapılırTahir Yavuz

Araç sahibi olmak isteyenler veya eski araçlarını yenilemek isteyenler taşıt kredisine koşuyor. Bu isteklerini yerine getirmek isteyen kişilerin tek yapması gereken şey başvuruda bulunmak. Araç kredisi kullanmak istiyorum sorusunu soranların yapmaları gereken basit işler bulunmaktadır.

SIFIR ARAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU

Sıfır araç sahibi olmak istiyorum diyorsanız bu kapsamda kullanabileceğiniz iki farklı seçenek bulunmaktadır. Kısa vadeli ve düşük tutarlı krediler için bir kolaylık bulunmaktadır. Bu kolaylığı otomobil şirketlerinin kurduğu finansman desteği sağlamaktadır. Buradan yararlanarak çok daha düşük faizle veya kampanyalardan yararlanarak faizsiz bir şekilde araç kredisi alınabiliyor.

Bankalar sıfır araç kredisini 48 ay vade üzerinden verebilmektedir. Bunun için bazı kampanyalardan yararlanmak gerekebilir. Bu krediyi almak için ise vatandaşların proforma fatura ve kimlikleri ile birlikte banka şubelerini ziyaret etmeleri gerekmektedir.

İKİNCİ EL ARAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU

İkinci el araç kredisi başvurusu ile sıfır araç kredisi başvurusu arasında bazı farklılıklar yer almaktadır. Bu tarz başvuruların faizleri daha yüksek olmaktadır. Ayrıca ikinci el araç kredisi ile alınan araçlardada yaş sınırı uygulaması vardır. Sıfır araç kredisi için gereken evraklara ek olarak noter onaylı satış sözleşmesi ve araç ruhsatı istenmektedir.

 

TAHİR YAVUZ
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!