Ayasofya'dan Kadir Gecesi Ezan Sesleri Yankılanıyor

Tarhimiz boyunca inşa edilmiş olan en eski ve en değerli olan Ayasofya Camisi'nden Kadir Gecesi'nde ezan sesleri yankılanıyor.

Ayasofya'dan Kadir Gecesi Ezan Sesleri Yankılanıyor
Ayasofya'dan Kadir Gecesi Ezan Sesleri YankılanıyorTahir Yavuz

Tarihimizin en eski camilerinden olan Ayasofya Camisi'nde Kadir Gecesi ezan sesleri yankılanıyor. Ayrıca Diyanet TV'de yayınlanmakta olan ''Bereket Vakti'' isimli program bu gece sahur vaktinde Ayasofya Camisi'nde çekilecek. Düzenlenecek olan programda, Diyanet İşleri Başkanı olan Prof. Dr. Mehmet Görmez'de yer alacak. Mübarek gecelerle ilgili bilgilerin ve Kuran-ı Kerim'in okunacağı sahur programında birde Ezan okunacak.

EN İYİ HAFIZLAR KURAN-I KERİM OKUYACAK

Kadir Gecesi'nin Kuran-ı Kerim'in indirildiği gece olduğu bilinmektedir. Bu gecede Ayasofya Camisi'nde birbirinden seçkin ve önemli hafızlar Kuran-ı Kerim okuyacaklar. Düzenlenecek olan programda Uluslararası Kuran-ı Kerim'i güzel okuma yarışmasında yer alan ve yarışmalarda derece alan hafızlarda bulunuyor.

EZANI FATİH KOCA OKUYACAK

Ayasofya Camisi'nde bu gece düzenlenecek olan sahur programında Fatih Koca'da yer alıyor. Kuran-ı Kerim'i güzel okuma yarışmalarında üstün dereceler alan ayrıca Ankara Üniversitesi'nde İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Öğretim Görevlisi olan Fatih Koca, Ayasofya Camisi'nde ezan okuyacak ve sonra program sonlandırılacak. Ayrıca Koca, Türkiye'nin birçok bölgesinde ve Balkanlarda Ezan, Musiki ve Kuran-ı Kerim güzel okuma yarışmalarında görev alarak buralarda öğretici olarak bulunmaktadır.

TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!