Deniz Suyu ve Güneşin Bilinmeyen Faydaları

Yapılan araştırmalar sonucu, astım, alerhik rinit, ve atopik dermatit hastalığına deniz suyunun iyi geldiği açıklandı.

Deniz Suyu ve Güneşin Bilinmeyen Faydaları
Deniz Suyu ve Güneşin Bilinmeyen FaydalarıYunus Budak

Yaz geldi, herkes deniz güneş planları yapıyor. Tatil, deniz ve güneş keyfinin herkes sürmek ister. Peki deniz suyunun ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalar sonucu, insan kanında bulunan bazı maddelere, osmiyum, altın, vanadyum, çinko, iyot ve potasyum klorür dahil olmak üzere yaklaşık 80'den fazla maddeyle, deniz suyu içerisinde bulunan maddeler birbirleri arasından benzerlik gösteriyor.

Alerji ve immünoloji uzmanı Doç. Dr. Akgül Akpınarlı Antony, alerji tepkilemerin hakkında insan sağlığı için bazı bilgilere değindi. Akgül,  7'den 77'ye alerji belirtilerine karşı deniz tatilinin ciddi anlamda fayda sağladığını söyledi.

Astım, alerjik rinit, atopik dermatit gibi hastalıkların en iyi ve en doğal tedavisinin deniz suyu ve güneş olduğunu söyleyen Doç. Dr. Antony, '' Deniz suyunun şifası asırlardır biliniyor. hatta modern tıbbın babası Hipokrat, deniz suyunun balık adamların yaralarını iyileştirdiğini keşfettikten sonra kendi hastaları üzerinde kullanmıştı'' dedi.

Doç.Dr. Akgül Akpınar Antony, şu sözleriyle devam etti:'' Deniz suyu, güneşle birleştiğinde atopic dermatit, ya da çocukluk çağı egzaması dediğimiz deri hastalığına çok iyi gelir. Deniz suyu yine ürtiker ya da halk arasında kurdeşen olarak adlandırılan kaşıntı alerjik cilt lezyonlarına ve yazın sıcağın etkisiyle oldukça fazla ortaya çıkabilen isiliğe de iyi gelir'' dedi.

DENİZ SUYU TEDAVİSİ SAYMAKLA BİTMEZ

Doç Dr. Akgül Akpınarlı Antony, deniz suyunun faydaları saymakla bitmez diyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

''Bir diğer faydaları, deniz suyunun sinüs yollarını temizlediğide araştırmalar arasında, dolayısıyla alerjik rinit ve kronik sinüzitin temizlenmesinde çok etkilidir. Burun ve sinüslerin temiz olmasında alt solunum yollarını ve bronşların alerjik hastalığı tedavisinde, oldukça olumlu etkilere sahiptir'' dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!