Başbakan Binali Yıldırım Açıklamalarda Bulundu

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısını sonrası ekonomi paketini açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım Açıklamalarda Bulundu
Başbakan Binali Yıldırım Açıklamalarda BulunduTahir Yavuz

Devam eden, Bakanlar Kurulu toplantısında, Başbakan Binali Yıldırım, '' Suriye'nin normalleşmesi mümkündür ama bunun için herkesin gerekli fedakarlığı yapması lazım. Stratejik ortaklar, koalisyon ortakları da kaynayan Suriye yarasını sarmak durumundadır, daha fazla sorumluluk almalıdır. Biz, Barış ve güvenlik için, çözüm kapılarını açmak için gereken çabayı Türkiye olarak gösteriyoruz.'' sözlerine yer verdi.

Düzenlenen ''Ekonomik Paketler'' kapsamındaki basın toplantısı, Çankaya Köşkü'nde Bakanlar kurulu üyeleriyle, Ramazan Bayramı'nı kutlayarak başlandı.

Kamaoyundan yapılan açıklamalarda, bazı müjdeli haberlerin verileceği, bu durumun bir ilk sayılacağını belirten Başbakan Yıldırım, '' Öyle inanıyoru ki bugünkü müjdeli haberlerimiz ne ilk ne den son olacak. Bundan sonra da milletimizin, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıcak, yaşam kalitesini üst düzeye çıkaracak bu ve buna benzer kararları aldıkça paylaşamaya devam ediceğiz.'' diyerek sözlerine devam etti.

BAŞKABAN YILDIRIM, ''DOSTLUK HALKASNI GENİŞLETİRİYORUZ''

''Türkiye'nin itibarını yükseltmek için çevremizdeki barış ağını güçlendiriyor, dostluk halkasını genişletiyoruz'' sözlerine yer verdi.

TERÖRLE MÜCADELE

''Terörle mücadelede, operasyonlarda şehirlere tam hakimiyeti sağladık, kırsalda da terörü temizlemek için güvenlik güçlerimiz titizlikle yoğun bir çalışma içerisindeler. Lice ve etrafındaki temizlik harekatı bitti. Sayın Cumhurbaşbakanı'mızın gösterdiği dirayet sayesinde bu süreci başlamasında, başından beri ilişkilerimizin normale dönüştürülmesi, dostlukların arttırılması, konusunda bize gösterdiği rehberlikten dolayı Bakanlar Kurulu olarak kendisine şükranlarımızı sunuyoruz.''

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!