Hamilelikte Kullanılan Vitaminler Hiçbir İşe Yaramıyor

Yapılan araştırmalar sonucunda, hamilelik süreci içerisinde olan kadınlara sadece folik asit ve D vitamini tavsiye edildi. Öte yandan bu süreçte kullanılan multivitaminlerin ise gereksiz olduğu belirtildi.

Hamilelikte Kullanılan Vitaminler Hiçbir İşe Yaramıyor
Hamilelikte Kullanılan Vitaminler Hiçbir İşe YaramıyorTahir Yavuz

Araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre, hamilelikte kullanılan multivitaminlerin gereksiz ve boş yere para israfı olduğu belirtildi. İlaç ve Tedavi Bülteni'nden yapılan açıklamalara göre hamilelik sürecinde kullanılan multivitaminlerin ne çocuğa nede anneye katkı sağlamadığı açıklamalar arasında yer almaktadır. Kadınlara hamilelik süreci içerisinde birtek folik asit ve D vitamini almaları öneriliyor.

YETERLİ MİKTARDA D VİTAMİNİ ALINMALI

Gebe olan kadınların öncelikle dikkat etmeleri gereken ilk konu ''dengeli beslenme'' dir. Öte yandan bu süreçte, yeterli miktarda folik asit ve D vitamini aldıklarından emin olmaları gerekmektedir. Ayrıca A vitamini takviyesinin zararlı olduğu araştırmacılar tarafından vurgulandı. Bunun fazlasının ise bebeğe zarar verebileceği sunulan ifadeler arasında yer almaktadır.

400 MİKROGRAM FOLİK ASİT, 10 MİKROGRAM D VİTAMİNİ KULLANILMALI

Hamilelikte kadınların hergün 400 mikrogram folik asit ve 10 mikrogram D vitamini kullanmaları , bebeği niral tüp defekti olarak adlandırılan anormalliklere karşı koruduğu belirtildi. Araştırmacılar günlük bu mitarlarda alınan folik asit ve D vitaminin anne ve bebeğin kemik sağlığına katkısı olduğunun altını çizdi. Ayrıca , gebelik sürecindeki kadınların folik asit takviyesinin yanında taze meyve ve sebze kullanmalarının önemli olduğu araştırmacılar tarafından vurugulandı.

Haber: TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!