Güneş Gözlüğü Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Prof.Dr. Abdullah Özkırış, taklit güneş gözlüğü takan vatandaşları uyararak, '' Kalitesiz güneş gözlüğü görme yeteneğini yok edebilir'' dedi.

Güneş Gözlüğü Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Güneş Gözlüğü Alınırken Dikkat Edilmesi GerekenlerYunus Budak

Göz sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr. Abullah Özkırış, taklit güneş gözlüğü takan vatandaşları uyararak, '' Kalitesiz güneş gözlüğü görme yeteneğini yok edebilir''dedi.

Yaz gelmesiyle beraber, güneşinde sürekli yaydığı ışıktan dolayı vatandaşlar gözlükleri takmaya başladı. Peki güneş gözlükleri hakkında neler biliyoruz faydaları veya yararları nelerdir hepsi haberimizde.

 

 

PROF.DR. ABDULLAH ÖZKIRIŞ UYARILARDA BULUNDU

Özkırış, taklit gözlüklerin zararları hakkında açıklamalarda bulundu. kalitesiz güneş gözlüğü takmaktansa insanları güneş gözlüğü takmamaları konusunda uyararak, ''Güneş gözlüğünde olmasın gereken unsur, var olan ultraviyole ışınları süzebilecek engelleyecek olan özel gözlüklerdir. Piyasa da bir çok güneş gözlüğü mevcut. Özellikle siyah gözlükler ultraviyole ışınlarının emici özelliği olmaması daha büyük bir sıkıntıya yol açıyor. Öyle bir gözlük takmakdansa hiç gözlük takmamak çok daha iyidir. Vatandaşlarımız asla kalitesiz güneş gözlüğü takmasın aksi halde yarar yerine gözlerine zarar vererek görme kaybı bile yaşanabilir''diyerek uyarıda bulundu.

 

 

 

YUNUS BUDAK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!