Et Fiyatlarında 5-6 TL Düşüş Olacak

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ceml Ertem, önümüzdeki hafta et fiyatlarında 5-6 düşüş olacağı ifade edildi.

Et Fiyatlarında 5-6 TL Düşüş Olacak
Et Fiyatlarında 5-6 TL Düşüş OlacakYunus Budak

 Asgari ücrete zam gelmesiyle beraber et fiyatlarına da zam gelmişti. Yapılan incelemeler sonucunda, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem önümüzdeki hafta et fiyatlarında düşüş olacağını müjdeledi.

 

5-6 TL DÜŞECEK

Ertem, önümüzdeki hafta ESK'nın etin kilosunun 22 TL'den satılacağını, et fiyatlarında 5-6 TL düşüş olacağını söyledi.

Ertem NVT televizyonun canlı yayınında yaptığı açıklamada ''Tarım ve hayvancılıkta ciddi bir fiyat regülasyonu yapmamız lazım. İlk defa Et ve Süt Kurum'u (ESK) fiyat regülasyonu yapmak üzere harekete geçiyor. İstanbul et tüketiminde çok önemli bir merkez... İlk önce buradaki fiyat regülasyonunu düzenlememiz lazım, oligopol yapıyı spekülasyon ortadan kaldırmamız lazım'' dedi.

Öte yandan 23.5 TL civarındaki karkas et İstanbul'da 22 TL'den satılmaya başladığı zaman tüketiciye yansıyan fiyatlarda 5-6 TL indirim olacağı söylendi.

Gümrük vergisi ödemeden kasaplık canlı hayvan ithalatı için 400 bin baş kontejanından 100 bin kadarı için ihale sürecenin başladığını söylendi. 31 Aralık 2016 tarihine kadar gümrük vergisi ödenmeden 400 bin baş sığır ithalatı yapılacak. Bu şekilde et fiyatlarında düşüş olacak.

 

 

YUNUS BUDAK

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!