Darbe Girişimine Destek Veren Askerler Kaçtılar

Darbe girişimine destek veren bazı askerlerin, Türk helikopteri ile saat 11.51'de Yunanistan'da yer alan Dedeağaç Havaalanı'na indiği açıklandı.

Darbe Girişimine Destek Veren Askerler Kaçtılar
Darbe Girişimine Destek Veren Askerler KaçtılarTahir Yavuz

Yunan devlet televizyonu olan ERT ciddi bir açıklamada bulundu. Darbe girişimleri sonrasında, içerisinde 8 kişinin bulunduğu Türk askeri helikopteri Dedeağaç Havaalanın'a indiği belirtildi. Yunanistan'da savunma haberleri yapmakta olan AlertOn isimli web sitesi ise helikopterin bir polis helikopteri olduğu ve içerisinde 8 kişinin yer aldığı açıklamalarında bulundu.

AlertOn isimli savunma haber sitesi, polis helikopterinin 11.45 saatlerinde SOS sinyali verdiğini ve 11.51 sıralarında Dedeağaç Havaalanı'na indiği açıklamalarını haberlerine ekledi. Yunan bir polisin ise kontrol amaçlı havaalanına gittiği açıklandı.

Darbe girişiminin ardından birçok komutan ile iletişimler kesildi ve haber alınamadı. Bazılarının rehin alındığı iddiaları öne atıldı. Elde edilen bilgilere göre polis helikopterinde, darbeye destek veren FETÖ'ye ait askerlerin bulunduğu açıklandı. Bu kişilerin Yunanistan'a sığınma talebinde bulunduğu açıklamalar arasında yer almaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi Twitter sayfasından Yunanistan'a kaçan kişilerin derhal T.C.'ye teslim edilmesi isteminde bulunulduğunu açıkladı.

TAİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!