Vatana İhanetten Yargılanacak Komutanların Listesi Açıklandı

Darbe girişiminde bulunan komutanların listesi açıklandı. Yavaş yavaş gözaltına alınmaya başlandılar. Olaylar ile ilgili olarak başlatılan soruşturmalarda, Bingöl 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Yunus Kotoman ile Bolu 2. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral ismail Güneşer, sorgulama için gözaltına alındı.

Vatana İhanetten Yargılanacak Komutanların Listesi Açıklandı
Vatana İhanetten Yargılanacak Komutanların Listesi AçıklandıTahir Yavuz

Darbe girişimine yardımları dokunduğu gerekçesi ile bazı komutanlar gözlatına alındı. Bazı komutanlar ise vatana ihanetten yargılanmak üzere hakim karşısına çıkarılacak. Elde edilen bilgilere göre Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon 4. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Tank Kurmay Albay Bahadır Dalgıç'ın darbe girişiminde bulunduğu ve vatana ihanetten gözaltına alındığı açıklamasında bulundu.

Darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturmalar çerçevesinde, Bingöl 49. Komando Tugay Komutanı ve Bolu 2. Komando Tugay Komutanı sorgulanmak üzere gözaltına alındı.

Olaylar ile ilgili olarak;

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem'i görevden aldığı açıklandı.

Deniz Hava Üs Komutanı olan Tuğamiral Tezcan Kızılelma gözlatına alındı. FETÖ'nün darbe girişimi içerisinde olduğu belirlenen Kızılelma, Kocaeli ilinde gözaltına alındı.

FETÖ'nün darbe girişimi içerisinde olan, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı olan Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu gözaltına alındı.

Ayrıca Tümgeneral Suat Murat Temiz, 1. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Dursun Pak ile JFAC Komutanı Tuğgeneral Recep Ünal gözaltına alındı.

TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!