GENELKURMAY BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA GELDİ : DARBECİLER ETKİSİZ

GENELKURMAY BASIN VE YAYIN BAŞKANI ERTUĞRUL GAZİ ÖZKÜRKÇÜ TARAFINDAN YAPILAN YAZILI AÇIKLAMADA, TSK BÜNYESİNDE YUVALANAN İLLEGAL ÇETE MENSUBU TERÖRİST HAİNLERİN GİRİŞİMLERİNİN TSK'NİN KAHRAMAN MENSUPLARININ EZİCİ ÇOĞUNLUĞUNUN VERDİĞİ TEPKİ, EMNİYET MENSUPLARININ GÖSTERDİĞİ KARARLILIK İLE HAİNLERİN AMACINA ULAŞAMADAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİĞİ İFADE EDİLDİ YAPILAN HAİN GİRİŞİMİN ENGELLENMESİNDEKİ EN BÜYÜK ROLÜN İSE YÜCE TÜRK MİLLETİNE AİT OLDUĞU KAYDEDİLDİ.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA GELDİ : DARBECİLER ETKİSİZ
GENELKURMAY BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA GELDİ : DARBECİLER ETKİSİZibrahim BUDAK

GENELKURMAY BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRE BAŞKANI ERTUĞRUL GAZİ ÖZKÜRKÇÜ TARAFINDAN YAPILAN 5 MADDELİK YAZILI AÇIKLAMA ŞÖYLE :

1. 15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde TÜRK Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete munsubu terörist hainlerin girişimleri, TÜRK silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki ve kahraman Emniyet mensuplarının da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmiştir.  

2. Darbe girişimi başladıktan hemen sonra olayı duyan kadirşinas halkımız kendi bağrından çıkmış olan TÜRK Silahlı Kuvvetlerinin gerçek evlatlarını korumak ve demokratik hukuk sistemimize vurulacak DARBE'yi engellemek maksadıyla gece geç saatlerde sokaklara çıkmış ve bu hainlere gereken en güzel ve en büyük dersi vermiştir. Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir.

3 İllegal yapılanma mensubu DARBEciler şu an itibariyle etkisiz hale getirilmiş olup hukuk sistemi içerisinde hakk'ettikleri en ağır şekilde cezalandırılacaklardır.

4. Bu DARBE girişimi esnasında ŞEHİT olan Kahraman silah arkadaşlarımıza, Kahraman Emniyet mensuplarımıza ve içerisinde çok sayıda gencimizin de bulunduğu Kadirşinas milletimizin Kahraman evlatlarına Yüce ALLAH'tan rahmet, değerli aile fertleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

5. TÜRK Silahlı Kuvvetleri, Devletimizin ve Yüce Milletimizin emrinde, görevinin başındadır. 

    Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRE BAŞKANI Ertuğrul Gazi ÖZKÜRKÇÜ

 

İBRAHİM BUDAK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!