Pasaportlarda Sıkı Takibe Geçildi

Son günlerde yaşanan darbe girişimi içerisinde rol alan bazı askerlerin yurtdışına kaçmasını engellemek amacıyla sınır kapılarında yeşil, gri ve KKTC kimliği ile yolculuk yapacakların pasaportları detaylı bir şekilde incelemeye alınıyor.

Pasaportlarda Sıkı Takibe Geçildi
Pasaportlarda Sıkı Takibe GeçildiTahir Yavuz

Son günlerde Türkiye'de yaşanan darbe girişimi başarısız olunca, olayın içerisinde yer alan askerler bir bir kaçmaya başladı. Askerlerin yurtdışına kaçmasını engellemek amacıyla sınır kapılarında oluşturulan kontrol noktalarında yolcuların pasaportları detaylı bir şekilde inceleme altına alınıyor.

Türkiye'deki darbe kalkışması başarısız oldu. Bu olayların ardından darbe içerisinde rol oynayan askerler aranıp tutuklanmaya başlandı. Bir kısmı halen gizlenmeye devam ederken bazıları kaçmaya başladı. Yurtdışına askerlerin kaçmasını engellemek amacıyla sınır kapılarına kontrol masaları konuldu. Darbeci askerlerin kaçmasını engellemek için oluşturulan bu masalarda yeşil, gri ve KKTC'ye ait kimlikler ile yolculuk yapacak kişilerin pasaportları detaylı bir incelemeden geçmektedir.

Darbeci askerlerin yurtdışına kaçmasını engellemek amacıyla oluşturulan uygulama dün akşam saatlerinde faaliyete geçti. Sistem daha yeni oluşturulduğundan ve oturmadığından kapılardaki kontrollerde uzun bir bekleyiş olabilmektedir. Bazı vatandaşlar uçak saatlerin geçtiğini ve kaçırdıklarını dile getirdiler. Uygulama ve kontrol için saatlerce beklediklerinden bahseden vatandaşlar uçak saatlerinin kaçmasından endişe duyduklarını söylediler.

TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!