17 yaşındaki Kız, Zor Ameliyatı Başarılı Bir Şekilde Atlattı

Zonguldak ilinin Ereğli ilçesinde hayatını sürdürmekte olan 17 yaşında olan genç bir kız zor bir ameliyat geçirdi. ''S'' şeklinde olan omurgasını tedavi etmek üzere Devlet Hastanesi'nde zor bir ameliyata girdi. Ameliyat başarılı oldu ve tedavisi yapıldı.

17 yaşındaki Kız, Zor Ameliyatı Başarılı Bir Şekilde Atlattı
17 yaşındaki Kız, Zor Ameliyatı Başarılı Bir Şekilde AtlattıTahir Yavuz

Ereğli ilçesinde yaşamakta olan 17 yaşındaki genç bir kızın ''S'' şeklind eolan omurgasının düzeltilmesi amacıyla, Devlet Hastanesi'nde zor bir ameliyata girdi. Girdiği ameliyat başarılı geçti ve genç kızın ''S'' şeklinde olan omurgası düzeltildi.

17 yaşında olan Gaye Güntay,  2015 yıllarında vücudunda oluşmuş olan eğrilik ve sırt ağrıları şikayeti ile ilgili olarak Ereğli ilçesinde yer alan Devlet Hastanesi'ne giderek muayene oldu. Beyin Cerrahı Uzman Dr. Mustafa Kaya genç kızın muayeneleri ve tahlillerini yapmıştı. Muayene ve çekilen filmlerin sonucunda genç kızın omuzundan kuyruk sokumuna kadar olan omurgasının ''S'' şeklinde olduğu belirlendi ve ameliyat olması gerektiği belirtildi. 15 Mayıs 2016 tarihinde Opr. Dr. Mustafa Kaya tarafından yapılan ameliyatta Gaye Güntay'ın ''S'' şeklinde olan omurgası düzeltildi. Geçirdiği zor ameliyat gayet başarılı geçti. Hastanede 1 hafta doktor kontrolünde kaldıktan sonra ise taburcu edildi.

HASTANENİN YÖNETİCİSİ DOKTORLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Ereğli Devlet Hastanesi yöneticisi olan Opr. Dr. Muharrem Erdem, ameliyatı gerçekleştiren Beyin Cerrahı Uzmanı Opr. Dr. Mustafa Kaya ve beraberindeki ekibe teşekkürlerini sundu. Ayrıca konuyla alakalı olarka açıklama yapan hastane yöneticisi, ''Artık bu tür zor ameliyatlar için bile büyük şehirlere gitmelerine gerek kalmadı'' sözlerini, açıklamasında kullandı.

Opr. Dr. Mustafa Kaya, genç kızın ameliyatında toplam 26 adet vida, 2 rot ve 2 ara bağlantı plağı kullandığını belirtti. Ortalama olarak 5.5 saat süren ameliyat sonrasıda genç kız sağlığına kavuştu.

TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!