Hadise Kimdir? Soyadı Nedir? Hadise Biyografisi

Ünlü şarkıcı Hadise hakkında bir çok soru sorulmaktadır. Bunlardan bazılarının yerini, Hadise kimdir? Hadise'nin soyadı nedir? gibi sorular yer almaktadır. Ünlü şarkıcı ve söz yazarı hakkında detaylı bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Hadise Kimdir? Soyadı Nedir? Hadise Biyografisi
Hadise Kimdir? Soyadı Nedir? Hadise BiyografisiTahir Yavuz

Hadise 1985 yılında dünyaya gelmiştir. Belçika'da doğan ünlü şarkıcının ailesi Sivaslı'dır. Hadise hakkında akıllara birçok soru gelmektedir. Bunlardan bazı başlıkları haberimizde inceleyeceğiz. Hadise Kimdir? Hadise'nin soyadı nedir? Hadise'nin biyografisi ve daha bir çok detaya ulaşabileceğiniz makalede herşeyi öğrenecekseniz.

HADİSE KİMDİR?

Hadise 22 Ekim 1985 tarihinde Belçika'da dünyaya gelmiştir. Belçika'nın Mol şehrinde dünyaya gözlerini açan ünlü şarkıcı ve söz yazarı burada Sivaslı bir ailenin kızı olarak büyümüştür. Şarkı söylemeyi çok seviyordu. Büyünce de şarkıcı olmak istiyordu. Bu tutkusundan hiç vazgeçmedi ve 2003 yılında Idool 2003 isimli yarışmaya katıldı. Burada performansını sergiledi fakat istediği dereceye ulaşamadı. Bu yarışmada istediği dereceye ulaşamasada albüm teklifi aldı. Bu teklif onu çok mutlu etmişti. Hemen albüm hazırlıklarına başlandı ve 2005 yılında ilk albümü yayımlandı. Ünlü sanatçı ve söz yazarı Hadise ''Stir Me Up'' isimli ilk şarkısı ile em Belçika'da hem de Türkiye'de tanınmaya başladı.

TÜRK BASINLARI HADİSE'YE ÇOK İLGİ DUYDU

Hadise Belçika'da ilk şarkısını duyurduktan sonra Türkiye'de de tanınmaya başladı. Türk basınları, Hadise'nin Türk asıllı olması nedeni ile büyük bir ilgi duydu. Bunun üzerine ünlü şarkıcı kariyerini Türkiye'de yükseltmek ve burada devam ettirmek kararını aldı. Türkiye'ye taşındı.

2008 yılında Türkiye'de ikinci albümü yayınlandı. İngilizce ve Türkçe şarkılar bulunan albümde en çok hit alan şarkısı ''Deli Oğlan'' oldu. Bu şarkı ile büyük bir hayran kitlesine ulaştıktan sonra 2009 yılında Türkiye'yi Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil etti. Burada ise albümünde yer alan ''Düm Tek Tek'' şarkısı ile yer aldı ve yarışmada dördüncü oldu. Bu yarışma ilede popülerliğini iyice arttıran Hadise 2009 yılı bitmeden Fatslife ve Kahraman isimli albümlerini yayımladı.

Kahraman isimli albümünün çıkış şarkısı ise ''Evlenmeliyiz'' isimli şarkı oldu. Aradan 2 yıl geçtikten sonra beşinci albümü olan Aşk Kaç Beden Giyer isimli albümünü yayımladı. Bu albümden ise 3 şarkısına klip çekti. Bunlar Aşk kaç Beden Giyer, Superman ve Mesajımı Almıştır O isimli şarkıları oldu.

BEYONCE'DEN İLHAM ALIYORUM

Ünlü şarkıcı ve söz yazarı olan Hadise, Christina Aguilera, Brandy Norwood ve Beyonce'den çok ilham aldığını ve bunlar ile kendini motive ettiğini dile getirdi.

HADİSE O SES TÜRKİYE'DE JURİ ÜYELİĞİ GÖREVİNE BAŞLADI

Hadise yıllarca büyük bir yol kat ettikten sonra, 2011 yılında yayımlanmaya başlayan O Ses Türkiye yarışmasında juri üyeliği görevine başladı. Birçok ödül kazanan ünlü şarkıcı ve söz yazarı kariyerinde önemli yerlere ulaştı ve zirvelerini buralarda yaşadı. Aldığı ödüllerin başında Altın Kelebek Ödülü ve TMF ödülleri yer almaktadır.

Akılları en çok meşgul eden soru ise genelde Hadise'nin soyadı oluyordu. Ünlü sanatçı ve söz yazarı olan Hadise'nin soyadı Açıkgöz'dür.

HADİSE'NİN DOĞUMU VE KARİYER BAŞLANGICI

Hadise Açıkgöz, 22 Ekim 1985 tarihinde Sivaslı olan Gülnihal ve Hasan Açıkgöz isimli çiftin ikinci kızı olarak dünyaya geldi. Belçika'nın Anvers ilinin Mol kasabasında dünyaya gözlerini açtı. Hadise Açıkgöz'ün anne ve babası o 11 yaşına geldiğinde boşandılar. Bu duruma büyük bir üzüntü duyan ünlü şarkıcı kendini çok salmadı ve 18 yaşlarına geldiğinde Belçika'da Idool 2003'e katıldı. Burada sergilediği performans, birincilik ödülü almasada bir albüm teklifi almasına yetti. Albüm teklifi 6 ay sonra geldi ve büyük bir mutluluk yaşadı. Bunun üzerine hemen albüm hazırlıklarına başlandı.

Serkan ERGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!