Üniversite Tercihlerinin Ertelendiği YÖK Tarafından Açıklandı

26 Temmuz tarihinde başlayacak olan üniversite tercihleri, Yüksek Öğretim Kurulu tarafından 3 gün ertelenerek 29 Temmuz -3 Ağustos tarihleri alınmasında karar kılındı.

Üniversite Tercihlerinin Ertelendiği YÖK Tarafından Açıklandı
Üniversite Tercihlerinin Ertelendiği YÖK Tarafından AçıklandıTahir Yavuz

Üniversite için LYS sınavlarının bitmsinin ardından öğrencileri tercih stresi bastı. 26 Temmuz ile 2 Ağustos tarihleri arasında öğrenciler üniversite tercihlerini yapacaktı. Üniversite tercih tarihileri 3 gün ileri alındı. Üniversite tercihleri YÖK tarafından yapılan yazılı açıklama ile birlikte 29 Temmuz tarihinde başlayacağı bildirildi.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından üniversite tercih tarilerinde değişiklik yapıldı. Öncesinde tercihler 26 Temmuz tarihinde başlayıp 2 Ağustos tarihinde sonlanacaktı. Yeni bildiriye ve yazılı açıklamaya göre üniversite tercihleri 29 Temmuz tarihinde başlayıp 3 Ağustos'da sonlanacak.

Bu değişikliğe son zamanlarda yaşanan darbe girişimler, olaylar ve kapatılan azı yüksek öğretim kurumları nedeni ile gidildiği belirtildi.

KAPATILAN ÜNİVERSİTELER KILAVUZDAN ÇIKARILACAK

Elde edilen bilgilere ve yapılan açıklamalara göre, yurtta sürecek 3 aylık Olağanüstü Hal nedeni ile bazı üniversiteler kapatıldı. Alınan tedbirler nedeni ile kapatılan yüksek öğretim kurumlarının tercih klavuzundan çıkarılacağı belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!