Türk Hava Yolları 211 Çalışanını Kovdu

Türk Hava Yolları (THY)'de tam olarak 211 kişinin kovulduğu belirtildi. Kovulan kişilerin arasında yöneticilerinde bulunduğu dikkatleri çekti.

Türk Hava Yolları 211 Çalışanını Kovdu
Türk Hava Yolları 211 Çalışanını KovduTahir Yavuz

FETÖ darbe girişimi sonrasında birçok bölgede kamu çalışanları ve personeller görev aldıkları kamu kurum ve kuruluşlarında görevlerinden alındı. Bu bağlamda Türk Hava Yolları 211 personelinin işine son verdi. THY'den yapılan açıklamada ise bu kişilerin FETÖ'ye destek verdikleri ve işlerinde yaşanan sorumsuzluklarından dolayı çıkartıldıkları belirtildi.

THY'de görevine son verilen çalışanların arasında birçok üst düzey yetkili ve önemli isimlerde yer almaktaydı. Bunlardan birisi, Türk Hava Yolları'nın Mali işlerinden sorumlu tutulan Genel Müdür Yardımcısı Çoşkun Kılıç oldu. Görevine son verilen Genel Müdür Yardımcısı'nın yerine ise Murat Şeker atandı. THY işten çıkardığı çalışanlarına cep telefonları ile sms göndererek işlerine son verildiğini duyurdu.

İşte işine son verilen Çoşkun Kılıç;

TÜRK HAVA YOLLARI AÇIKLAMA YAPTI

Türk Hava Yolları FETÖ yapılandırmasına yardım ettikleri gerekçesi ile 211 personelinin işlerine son verdi. Yapılan açıklamalarda ''22 Temmuz itibariyle gerçekleştirilen iş akitlerinin feshedilmesi gerekçeleri arasında; işletmesel gereklilik, verimsizlik, performans yetersizliği ve de ülkemizin ve şirketimizin güvenliği ve çıkarlarına ters düşecek her türlü tutum ve davranışlar içerisinde FETÖ yapılanmasına müzahir olmak yer almaktadır. Türk Hava Yolları, gerçekleşen darbe girişimi sonrasında tüm aile fertleri ile birlikte ve de kahraman milletimizin bir parçası olarak, planlanan hain kurguyu bertaraf etmede ve demokrasinin korunması hususunda üzerine düşen sorumluluğu her şartta yerine getirmeye devam edecektir'' sözlerine yer verdi.

Haber: Tahir YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!