Hüseyin Avni Mutlu ve 6 Merkez Valisi Gözaltına Alındı

Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve 6 merkez valisi, FETÖ'nün darbe girişimine yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında göz altına alındıkları belirtildi.

Hüseyin Avni Mutlu ve 6 Merkez Valisi Gözaltına Alındı
Hüseyin Avni Mutlu ve 6 Merkez Valisi Gözaltına AlındıYunus Budak

Hüseyin Avni Mutlu ve 6 merkez vali darbe girişimi soruşturma kapsamında göz altına alındığı belirlendi. Hüseyin Avni Mutlu için göz altı kararı çıkmasının ardından  Sabah erken saatlerinde polis ekipleri Mutlu'nun evine gitti. Evde aramalar yapıldı. İstanbul'da 2014-2014 yılları arasında valilik yapan Hüseyin Avni Mutlu, FETÖ darbe girişimine yönelik soruşturmaların ardından İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan 246 mülki amir arasında yer alıyordu.

Öte yamdan operasyonlar sürdürülürken 6 merkez valisi, 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakam da göz altına alındı. İstanbul eski Vali Yardımcısı Haluk Nadir de bu sabah darbe girişimi soruşturma kapsamında göz altına alındı.

 

HÜSEYİN AVNİ MUTLU KİMDİR?

Hüseyin Avni Mutlu, 1956 yılında Rize'nin Fındıklı ilçesinde doğdu. Hukuk fakultesini bitiren Mutlu, 1985 yılında Kocaeli kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Ardından 1988 yılında Bursa'nın Büyükorhan İlçesine Kaymakam olarak atandı.

200-2005 yılları arasında İstanbul'un Bağcılar ilçesi Kaymakamlığını devam ettirdi. 2007-2010 yılları arasında 3 yıl süre ile Diyarbakır Valiliği ve 4 yılı aşkın süreyle de İstanbul Valiliği görevlerinde bulundu.  Evli iki çocuk babası olan Mutlu, 15 Temmuz demokrasiye darbe girişimi soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan isimler arasında yer aldı.

 

 

YUNUS BUDAK

 


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!