PKK'lı Teröristler Hainlikte Sınır Tanımıyorlar

PKK'lı teröristler hainlikte sınır tanımıyorlar. Bir gurup terörist, Hakkari ilinin Yüksekova ilçesine bağlı bulunan Büyükçiftlik Beldesi'nde yer alan janderma karakoluna saldırı düzenlediler.

PKK'lı Teröristler Hainlikte Sınır Tanımıyorlar
PKK'lı Teröristler Hainlikte Sınır TanımıyorlarTahir Yavuz

Bir gurup terörist tarafından gene hain saldırı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen saldırı Yüksekova İlçesi'ne bağlı Büyükçiftlik Beldesi'nde yer alan jandarma karakoluna yönelikti. Uzun bir süre devam eden çatışmadan henüz bir bilgi verilmedi. Ölü ve yaralının olup olmadığı bilinmemektedir.

Hakkari ilinin Büyükçiftlik Beldesi'nde PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Jandarma karakoluna düzenlenen saldırı hakkında şuanda detaylı bilgiler alınamadı. Saldırıyı bir gurup teröristin gerçekleştirdiği bilinmektedir. Karakolda yer alan askerler ise saldırıya anında karşılık verdi ve bölgede çatışma çıktı. Uzun bir süre devam eden çatışmada ölü ve yaralıların olup olmadığı konusunda bilgi verilmedi.

Büyükçiftlik Beldesi, Yüksekova merkezine 20 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır. Bu beldeye akşam saat 19.30 sıralarında bir grup PKK'lı tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda hainler uzun namlulu silah ve roketatarlar kullandı. Saldırı yapılır yapılmaz karakoldaki askerler tarafından anında karşılık verildi. Çıkan çatışmanın ise bir saatten uzun sürdüğü açıklamalar arasında yer alırken, ölü ve yaralıların olup olmadığı hakkında açıklamalar yapılmadı.

Haber: Tahir Yavuz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!