Sağlık Bakanı ''Binlerce Personel Görevden Uzaklaştırıldı''

FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında Sağlık Bakanlığı'nda 115'i yönetici, bin 504'ü hekim toplam 581 personel göreviniden uzaklaştırıldı.

Sağlık Bakanı ''Binlerce Personel Görevden Uzaklaştırıldı''
Sağlık Bakanı ''Binlerce Personel Görevden Uzaklaştırıldı''Yunus Budak

15 Temmuz Darbe Girişimi adına çok yerde soruşturmalar devam ediyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) mensubiyetine bağlı ve bunlarla aynı çatıda olan personellerin tespiti için bir süredir yoğun çalıştırma sürdürüyordu. Yapılan çalışmalar sonucu 115'i yönetici, bin 504'ü hekim, toplam 5 bin 581 personel, Sağlık Bakanlığı  tarafından görevlerinden uzaklaştırıldı.

 

SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ AÇIKLAMA YAPTI:

Açıklamada şu ifadelere yer verdi: ''FETÖ/PDY terör örgütü 15 Temmuz 2016'da milletin iradesine, canına ve malına kastederek darbe teşebbüsünde bulunmuştur. Bu ihanet ve terörle mücadele çerçevesinde alınması zaruri olan kamu güvenliğine ilişkin tedbirler olarak FETÖ/PDY terör örgütüne mensubiyeti veya bunlarla irtibatı olan Bakanlık personelinin tespiti için yoğun bir çalışma yürütülmektedir. İlgili Kanun Hükmünde Kararname uyarınca haklarında nibai değerlendirmeleri yapmak üzere 115'i yönetici, 1504'ü hekim toplam 5.581 Sağlık Bakanlığı personeli görevlerinden uzaklaştırılmıştır. Darbe teşebbüsünün ilk dakikasından itibaren sağlık hizmeti verilmesinde olağanüstü gayret gösteren sağlık personeline teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize başsağlığı ve yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum. Mücadeleyi devam ettirerek milli irade nöbetini günlerdir sürdüren milletimize şükranlarımı sunuyorum.'' dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!