Flaşh Haber: İncirlik Üssü'ne Giriş ve Çıkışlar Kapatıldı

Yaşanan darbe girşimi sonrasında bütün bölgelerde güvenlikler ve önlemler üst düzelylere çıkartıldı. İncirlik Üssü 10. Tanker Üs komutanlığı'na giriş ve çıkışlar kapatıldı. İkinci bir emir bekleniyor.

Flaşh Haber: İncirlik Üssü'ne Giriş ve Çıkışlar Kapatıldı
Flaşh Haber: İncirlik Üssü'ne Giriş ve Çıkışlar KapatıldıTahir Yavuz

15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe girişiminden sonra, olaya karışan birçok kişi tutuklandı. Fakat elde edilen bilgiler, hala içerlerde FETÖ'ye ait ve darbe girişimi hazırlığında bulunan kişiler olduğu yönünde. Adana Emniyet Müdürlüğü, FETÖ'nün ikinci bir darbe girişimi hazırlığında olduğu istihbaratını aldı. Güvenlik için bütün polisler göreve çağrıldı.

Görev yerlerine yaklaşık olarak 7 bin polis geldi. Geceye doğru saat 23.00 civarlarında herkes tetikte oldu. Adana Emniye Müdürlüğü birçok bölgede önlem aldı. Bunların arasında Adana Valiliği, Adana Havalimanı ve Kürkçüler Cezaevi yer alıyor. Ayrıca bölgelerde ek önlemler alındı. Askeri birliklerin önüne çevik kuvvet, terörle mücadele polisleri, zırhlı araçlar ve tomalar ile bekelemeye alındı.

Darbe gecesinde, İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı darbe üssü olarak kullanılmıştı. Burada geniş güvenlik önlemleri alındı ve ikinci bir emre kadar üsse giriş ve çıkışlar kapatıldı. İncirlik Üssü önüne 5 toma gönderildi. Bu sırada polisler ve çevik kuvvetler giriş ve çıkışları uzun namlulu silahlar ile kontrol etti. Dışarıdan üsse girmek isteyenler içeri alınmıyor. Ayrıca çıkmak isteyenlerde dışarı çıkartılmıyor. Ayrıca İncirlik Üssü lojmanlarında kalan vatandaşlar ise evlerine giremedi. Tehlike geçene kadar içeriye giremiyecekleri bilgisi verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!