Binali Yıldırım Vatandaşlarına Çağrıda Bulundu

Başbakan Binali Yıldırım darbeye karşı meydanlarda nöbet tutanlara önemli bir çağrıda bulundu.

Binali Yıldırım Vatandaşlarına Çağrıda Bulundu
Binali Yıldırım Vatandaşlarına Çağrıda BulunduTahir Yavuz

Binali Yıldırım vatandaşlara teşekkür mesajı içeren bir çağrıda bulundu. Başbakan Yıldırım şu sözleri iletti: ''Darbeciler tankların karşısında duramayacağımızı düşündüler. Ancak bu aziz ve güçlü millet darbecilere büyük bir ders verdi. Bombaları ve kurşunları koca yürekleriyle söndürdüler. Bayraklarımızı çiğnetmediler. Milletimiz bu olay karşısında demokrasiye, milli iradeye ve Türkiye'ye herşeylerini feda ederek sahip çıktılar. Bayrağını dış güçlere teslim etmedi.

Siz görevinizi şanla ve şerefle yaptınız. Bizde hükümet olarak son nefesimize kadar emrinizdeyiz. O karanlık ve korkutucu gece Cumhurbaşkanımızın şu sözleri ile aydınlandı: Meydanlara inin, bu darbeci bozuntularına derslerini verelim. Biz milletin, Hakk'ın gücünden başka güç tanımayız. Milletmizin namusunu asla darbecilere teslim etmeyiz.

Tankların karşısında dimdik durdunuz. Ruhunu başka ülkelere satan FETÖ'ye dersini verdiniz. Millet iradesi dimdik ayakta kaldı''.

Darbe girişimi Türkiye vatandaşları tarafından durduruldu. 15 Temmuz gecesi binlerce insan sokaklarda tanklara karşı dimdik durdu. Tanklara ve silahlara karşı geri çekilmeyen cesur Türk Milleti'ne Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı'ndan büyük teşekkür sözleri iletildi. Ayrıca bundan sonra 'Milletimizin emrindeyiz' sözleri vurgulu bir şekilde dile getirildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!