Başlatılan İmza Kampanyasında Ciddi Artış

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (Fetö) elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi için başlatılan imza kampanyasında 78 bin imza toplandı.

Başlatılan İmza Kampanyasında Ciddi Artış
Başlatılan İmza Kampanyasında Ciddi Artış Yunus Budak

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi için başlatılan imza kampanyasında 78 bin imza toplandı.

 

HEDEFLENEN RAKAM 100 BİN

Kampanyanın sona ermesine iki hafta kala 78 bin imzaya ulaşılırken, kampanyada hedeflenen 100 bin imzaya ulaşılması bekleniliyor.

17 Temmuz'da başlatılan kampanyanın başlığında, ''Hükemetimizin Fetullah Gülen için güvenli liman olmayı terk etmesini ve kendsini Türkiye'ye teslim edilmesini istiyorum'' ifadelerine yer verilirken, metninde de şu değerlendirmelere yer verildi:

''15 Temmuz günü, Türkiye'nin meşru ve demokratik olarak seçilmiş hükümetinin devirmek için bir darbe girişimi yaşandı. O zamandan beri dile getirilen faillerin Fettullah Gülen'e ve onun FETÖ terör örgütüne hizmet eden küçük çaplı bir asker grubunu olduğu açıkça ortaya çıkarıldı. Türkiye'deki darbe girişimi dostlarımız olan Türk halkının cesur müdahaleleri ile durduruldu. Amerika Birleşik Devletleri olarak demokratik olarak seçilmiş yetkililer ile çalışması için Başbakanımızı ve hükumetimizi ikna etmekle lütfen bana yardım edin. Hükumetimizin Fethullah Gülen'e sığınak sağlamayı durdurmasını ve onu Türkiye'ye teslim etmesini istiyorum.'' ifadeleri yer aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!