Alışveriş Merkezi CEO'su Soruşturmada Tutuklandı

Bolu'da darbe girişimi öncesinde, terör grubuna katılan ve bağlantıları olan birçok kişi yurt dışına kaçmaya çalıştı. Bir çoğu yakalanırken bir kısmı kaçmayı başardı. Bunların arasında TEM yolunda bulunan büyük bir alışveriş merkezinin CEO'su Raşit Doğan Enhoş yakalanarak tutuklandı.

Alışveriş Merkezi CEO'su Soruşturmada Tutuklandı
Alışveriş Merkezi CEO'su Soruşturmada TutuklandıTahir Yavuz

Bolu mevkiinde bulunan dev bir alışveriş merkezinin CEO'su FETÖ/PYD soruşturmasında tutuklandı. İş adamları Adnan Daylan ile Ömer Baday öncesinde bu büyük alışveriş merkezinin yüzde 56'lık hisse kısmını satmıştı. Yüzde 5'lik kısmı ise alışveriş merkezinin CEO'su Raşit Doğan Enhoş'a aitti.

Büyük alışveriş merkezi Bolu Dağı A.Ş. tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Highway Outlet Alışveriş Merkezi'nin otoparkının açık orman arazisine yapılmasına izin verildiği için Orman Bölge Müdürlüğü'nde yer alan ilgili personel için soruşturma başlatılmıştı. Alışveriş merkezinin D-100 Karayolu bağlantı yolunun imar olanında bulunmadığı için soruşturma izni verilmişti. Sonrasında Başkan Yılmaz, imar durumunun olmadığı için D-100 bağlantı yolu ulaşıma kapatıldı.

HİGHWAY OUTLET CEO'SU TUTUKLANDI

Alışveriş merkezinin eski kurucularından olan iş adamları Adnan Daylan ve Ömer Baydak hala yurtdışında bulunuyorlar. İki iş adamı içinde yakalama kararı çıkarıldı. Aynı soruşturma çerçevesinde bulunan, alışveriş merkezinin CEO'su Raşit Doğan Enhoş yakalanarak tutuklandı. Enhoş'unda arasında bulunduğu ve gözlatına alınan 21 kişi dün adliyeye sevk edildi. Bu kişiler arasından Enhoş ve iş adamı Harun Savcı ile 8 kişi tutuklanarak ceza evine gönderildi. Diğer kişiler ise serbest bırakıldı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!