Erdoğan: Devleti Yenibaştan Kuracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir programda yaptığı konşmada, devleti yenibaştan yani sıfırdan kuracağını dile getirdi.

Erdoğan: Devleti Yenibaştan Kuracağız
Erdoğan: Devleti Yenibaştan KuracağızTahir Yavuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Katar merkezli olan El Cezire televizyonuna konuk olarak katıldı. Katıldığı televizyonda bir konuşma yaptı. Konuşmasında ise yaşanan darbe girişimleri sonrasında ''Devleti sıfırdan kuracağız'' sözlerini ekledi. Ordu içindeki temizliğin sürdüğünü ve bu temizliğin 30 Ağustos'a kadar süreceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethullah Gülen Cemaati ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ''Onlar sapık bir gruptur. Onlar bir terör grubu, onlar ile stratejik bir şekilde mücadele edilecek'' sözlerini dile getirdi.

KAHRAMAN HALKIM ONLARA İZİN VERMEDİ

Erdoğan; ''Darbecilerin, Yüksek Askeri Şura'da terfi ettirilmeyeceklerini anladıkları için hemen harekete geçtiler. Fakat benim aziz ve kahraman halkım cesurca karşılarında durarak onlara izin vermedi'' diye konuştu.

Gülen'in Türkiye'deki en büyük gelir kaynağı dershanelerdi. Bunları kapatınca büyük bir miktar para akışı durdu. Bununla alakalı olarak Erdoğan, ''Dershaneleri kapattık. Bu onların en güçlü kaleleriydi. kapatılınca gözleri döndü. ABD'de kiralık okullarıda mevcut. Buradanda büyük gelirleri var. Onlarda kapatılırsa yine gözleri dönecek'' sözlerini dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!