Fazla Kilonun Beyne Olumsuz Etkisi Var

Yapılan bazı araştırmalar, alınan fazla kiloların beyin yaşı ile doğru orantılı olduğu yönünde. Kilolu insanların beyni daha çabuk yaşlanıyor ve bu da beraberinde ciddi hastalıkları getiriyor.

Fazla Kilonun Beyne Olumsuz Etkisi Var
Fazla Kilonun Beyne Olumsuz Etkisi VarTahir Yavuz

Vücudumuzda yer alan fazla kiloların birçok hastalığa neden olduğu bilinmektedir. Fakat yapılan yeni araştırmlara göre fazla kilonun zararlarından birtanesini daha gözler önüne serdi. Son zamanlarda dünyada sağlıksız beslenme nedeni ile obezite hastalığı yaygınlaştı. Bununla beraber birçok ciddi hastalıkta çoğaldı. Sağlıksız beslenen insanlar en çok kalp, damar ve kolestrol gibi hastalıklara yakalanmaktadırlar.

Yukarıda belirtilen hastalıklar herkesin çoğunlukla bildikleri hastalıklar. Yapılan yeni açıklamalar ile kilonun zararlarından bir tanesi daha ortaya çıktı. Bu önemli hastalık ise beyni yakından ilgilendiriyor.

Fazla alınan kilolar ve sağlıksız beslenmeler beynin yaşlanmasına neden oluyor. Kilolu insanların beynlerinde beyaz maddenin daha hızlı azaldığı ve bununda ciddi sağlık sorunlarına neden olduğu belirtildi. Ayrıca kilolu insanların beynleri normal kilolu insanlara göre 10 yıl kadar daha fazla yaşlandığı açıklamalar arasında yer alıyor.

Yapılan önemli araştırmalar orta yaşlı ve kilolu insanlarda yapıldı. Kilolu insanların beynlerindeki beyaz madde diğerlerine göre çok daha hızlı azalmaktadır. Bu beyaz madde normalde yaşlandıkça azalıyor. Bu dokunun azalması, beyinsel iletişimde sorunlara ve bunun gibi birçok hastalığa neden olmaktadır.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!