Güncel Haberler: Diyarbakır'da Sokağa Çıkma Yasağı Artıyor

Dün akşam Dİyarbakır'dan gelen habelere göre sokağa çıkma yasağı köylerde aratarak devam ediyor. En son sokağa çıkma yasağı Kulp'ta ilan edilmişti. Hemen ardından Silvan ve Hazro'ya bağlı bulunan 8 köye sokağa çıkma yasağı getirildi.

Güncel Haberler: Diyarbakır'da Sokağa Çıkma Yasağı Artıyor
Güncel Haberler: Diyarbakır'da Sokağa Çıkma Yasağı ArtıyorTahir Yavuz

Diyabakır'dan son dakika haberleri gelmeye devam etmektedir. Bölgede operasyonlar sürerken bazı köylere güvenik nedeni ile sokağa çıkma yasağı getirildi. En son Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 5 köye sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Sonrasında Silvan ve Hazro arasında kalan 8 köye daha güvenlik endişeleri ve yapılan operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı getirildi.

Diyabakır bölgesinde aralarında üst düzey yöneticlerin olduğu PKK mensuplarına operasyon düzenlenecek. Bu nedenle birçok köye sokağa çıkma yasağı getirildi. Konuyla alakalı olarak Diyabakır Valiliği'nden açıklamalar geldi. Yapılan açıklamada, ''Silvan ve Hazro ilçelerinin kuzeyinde dağlık ve ormanlık alanda aktifliğini sürdüren, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen PKK mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek ayrıca sığınak, barınak ve depo malzemelerini ele geçirmek amacıyla operasyon düzenlenecektir. Bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla Silvan ve Hazro arasında dağlık bölgede kalan 8 köye sokağa çıkma yasağı getirilmiştir. Bu köylerin içinde Keklikdere, Görentepe, Üçbasamak, Onbaşılar, Boyunlu, Kayadere, Taşpınar ve Ülgen köyü yer almaktadır'' sözlerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!