17 Ağustos RİO'da Türk Sporcuları Neler Yaptı?

2016 17 Ağustos'da devam eden RİO Olimpiyat Oyunları'nda Türk sporcular farklı spor dallarında mücadele ettiler.

17 Ağustos RİO'da Türk Sporcuları Neler Yaptı?
17 Ağustos RİO'da Türk Sporcuları Neler Yaptı?Tahir Yavuz

17 Ağustos RİO Olimpiyatları'nda Türk sporcular güreş, kano ve atletizm spor dallarında mücadele ettiler. RİO Olimpiyatları'nda Türk milli sporcularının son durumlarına ve neler yaptıklarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Yasmani Copello Escobar finallere kadar yükseldi

Yasmani Copello Escobar, Türk Milli Sporcu RİO Olimpiyatları'nda 400 metre engelli yarı finalinde 48.61 ile genel sıralamalarda 6'ncı sıralamada finallere gitti.

Buse Tosun güreş dalında elendi

Milli güreşçi Buse Tosun, kadınlar 69 kiloda rakibi olan Agnieszka Jadwiga Wieszcek'i 5-0 malup mederek üst tura çıkmaya hak kazandı. Bir üst turda ise Japon rakibi olan Sara Dosho ile karşı karşıya gelen Milli sporcu, 4-0 yenilerek RİO Olimpiyatları'ndan elendi.

Elif jale Yeşilırmak güreş dalında elendi

58 kiloda olan Elif Jale Yeşilırmak ikinci turda rakibi olan Kanadalı Michelle Cristina Fazzari ile karşı karşıya geldi. Kanadalı rakibini 3-1 yenen Milli sporcu çeyrek finallere kadar yükseldi. Çeyrek finallerde ise üç olimpiyat şampiyonluğu bulnan japon Kaori Icho ile karşılaştı. 3-1 yenilen Yeşilırmak RİO Olimpiyatları'ndan elendi.

Ali Kaya atletizm dalında elendi

Erkekler 5 bin metre atletizmde elemeler sonucunda Milli atlet Ali Kaya, 14.05.34'lük derecesiyle serisinde 19'uncu, toplamda ise 39'uncu olarak koşusu sonra erdi. Bu derece ile finallere yükselemedi ve RİO Olimpiyatları'ndan elendi.

Lasma Lipeda kayak dalında elendi

Rio Olimpiyatları durgun suda kayak elemeleri sona erdi. Milli Türk sporcu Lasma Lipeda, yarışmalarda 1:59.581'lik derecesi ile kendi serisini 5'inci sırada tamamladı. Yarı finalde ise genel sıralamasında 21'nci oldu ve bu derece ile Rio Olimpiyatları'ndan elendi.

Eşref Apak çekiç atma dalında elendi

Rio Olimpiyatları'nda çekiç atma müsabakaları elemeleri sona erdi. Milli sporcu Eşref Apak, 70.08 metrekik atışı ile kendi serisinde 15'inci sıralamayı yakaladı, genel sıralamalarda ise 24'üncü olarak Rio Olimpiyatları'ndan elendi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!