Yüzyılın En Sıcak Temmuz Ayı Geride Bırakıldı

ABD'de yapılan araştırmalar sonucunda, geçtiğimiz Temmuz ayının son 137 yılın en sıcak ve yoğun ayı olduğu belirlendi.

Yüzyılın En Sıcak Temmuz Ayı Geride Bırakıldı
Yüzyılın En Sıcak Temmuz Ayı Geride BırakıldıTahir Yavuz

ABD'den yapılan araştırmalar sonucunda bazı açıklamalar yapıldı. ABD'nin Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi tarafından yapılan açıklamalarda, yeryüzündeki sıcaklıklar son 15 yıldır sürekli artış olduğunu belirtti. Yapılan açıklamada, ''Her yıl olduğu gibi temmuz ayları küresel sıcaklığın en yoğun olduğu aylardır. Bu yılda en yüksek sıcaklıklar temmuz ayında yaşandı'' sözlerine yer verildi.

Yapılan araştırmalara göre, son 20 yüzyılda ölçülen temmuz ayı sıcaklıkların en üstü seviyesi bu yıl kaydedildi ve en yüksek sıcaklığın üstüne 0.87 derece daha eklendi. Geçen yıla göre bu yılki temmuz ayı 0.11 derece daha sıcak geçti.

Geçen yıla göre daha sıcak geçti temmuz ayı

Bu yıl yapılan araştırmalar ve testler geçen yıllara göre daha kapsamlı idi. Bu yıl ölçümlere ve testlere Endonezya, Asya'nın güneyi ve Yeni Zelanda ülkeleride katıldı. Körfez ülkelerindeki sıcaklıklar ise tehtit eder durumda. kuveyt bölgelerinde sıcaklıklar 45 dereceye kadar yükseldi.

Yapılan açıklamalarda, ''Temmuz 2016 ayının en yüksek sıcaklığı Kuveyt'de yer alan Mitribah'da ölçüldü. Bu bölgedeki sıcaklık 52 dereceyi aştı'' sözlerine yer verildi. Bahreyn bölgesinde ise son yüzyılın en yüksek sıcaklığı kaydedildi. Bölgede sıcaklık 37 dereceyi buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!