Kırşehir Polis Eğitim Merkezi'nde toplu zehirlenme

Kırşehir ilinde yer alan Polis Eğitim Merkezi'nde öğrenim gören 74 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüpesi nedeni ile acil hastaneye kaldırıldı.

Kırşehir Polis Eğitim Merkezi'nde toplu zehirlenme
Kırşehir Polis Eğitim Merkezi'nde toplu zehirlenmeTahir Yavuz

Elde edilen bilgilere göre, Kırşehir Polis Eğitim Merkezi'nde öğrenim görmekte olan 74 öğrenci gıda zehirlenmesi geçirdi. Öğrenciler akşam saatlerinde mide bulantısı ve kusma şikayeti ile çevre hastane olan Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındılar.

Yedikleri yemekten bir süre sonra aynı şikayet ile durumu üslerine bildiren öğrencilerin gıda zehirlenmesi geçirdiklerinden şüphe duyuldu. 74 kişininde aynı durumu yaşaması gıda zehirlenmesi olayını netleştirdi. Polis Eğitim Merkezi'nde bulunan öğrenciler transit araç ile çevre hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındılar. Hastaneden alınan bilgilere göre öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Eğitim Merkezi görevlileri ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri hastaneye gelerek öğrenciler ile çok ilgilendiler. Durumlarını öğrenip geçmiş olsun dileklerini hepsine tek tek ilettiler. Daha sonra ise Halk Sağlığı ve Tarım İl Müdürlüğü ekipleri, Polis Eğitim Merkezi'ne uğrayarak burada araştırma ve soruşturma başlattı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!