Soğuk Su İçilmesinin Zararları Nelerdir?

Dr. Fevzi Özgönül, kahvaltıda çok soğuk ve sıcak içeçekler içerek zayıflamayı düşünenler için önerilerde bulundu.

Soğuk Su İçilmesinin Zararları Nelerdir?
Soğuk Su İçilmesinin Zararları Nelerdir?Yunus Budak

Dr. Fevzi Özgönül, kahvaltıda çok soğuk ve sıcak içecekler içerek zayıflamayı düşünenler için önerilerde bulundu.

Dr. Özgönül, ''Normal bir insan vucüt ısısı 36-37 derecedir. İç organlarımız 10-12 derece farka kadar sorun yaratmaz fakat daha çok olursa zarar görmeye başlıyabilir.'' dedi.

 

Sabah Soğuk Su Tüketimi 'Doğru Değil'

Hemen hemen herkes kilo vermek için bol su tüketilmesi gerekitğini bilir. Fakat metebolizmayı hızlandırmak adına sabah soğuk su içmek iç organlara zarar verebilir. Özgönül,'' Siz eğer bedeninizi seviyorsanız onu sıcacık yatağından bu gibi bir kova su dökerek uyandırmayın, Sindirim sisteminizi anne şefkati ile uyandırmak yerine, üzerine bir kova soğuk su dökerek uyandırmanız son derece sağlık açısından kötü bir durum olurdu. Şunu aklınızdan hiç çıkartmayın. Bedeninizin kilo almasına neden olan göbek, kalça ve basende ki yağ halkası sizi korumak için var. Aynı ayak bileğiniz burkulduğunda şiştiği gibi. Eğer siz sindirim sisteminizi güçlendirir, sağlıklı beslerseniz, bağ dokunuz yeniden eski sıklığına ve sağlamlığına kavuşur.'' dedi.

Dr. Fevzi Özgönül, ''Bu yüzden ne içmek istiyorsanız bunun sıcaklığı vücut sıcaklığınızdan 10-12 dereceden fazla sıcak veya 10-12 dereceden fazla soğuk olmamalıdır.'' şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!