Android 7'de yepyeni gizli özellik ortaya çıktı

Android yeni sürümünde belirtilmeyen yepyeni ve gizli bir özellik ortaya çıktı. Android 7.0 Nougat güncellemesi ile kullanıcılar çok daha hızlı ve etkili bir kullanım yaşıyorlar. Ayrıca yeni güncelleme ile eski ve demode olan Navigasyon tuşlarının yerine yeni tuşlar eklenebiliyor ve yerleri değiştirilebiliyor.

Android 7'de yepyeni gizli özellik ortaya çıktı
Android 7'de yepyeni gizli özellik ortaya çıktıTahir Yavuz

Android yeni güncellemesi 7.0 Nougat ile işletim sistemi kullanıcılarına farklı ve daha güzel bir kullanım deneyi yaşatılması planlandı. Android Nougat güncellemesi ile kimsenin bilmediği ve güncelleme ayrıntılarında belirtilmeyen farklı ve yeni bir özellik geldi. Yeni sürümle birlikte henüz ortaya çıkmayan bazı güzel detaylar gün yüzüne yeni çıktı. O sürpriz ve bilinmeyen güncelleme ise navigasyon çubuğu ile alakalı. Gizli konfigürasyonda yer alan ayarlar sekmesinden, navigasyon çubunğundaki standart ve eskimiş tuşların hepsi kaldırılıp yeni tuşlar ekleyebilir ve bu tuşlar istenilen yere taşınabilir.

Yeni Nougat güncelleme ile gelen Navigasyon tuşlarını düzenleme özelliğinin seçenekleri arasında farklı tercihler yer almaktadır. Bunların arasında bir pano, boşluk, menü ve klavye değiştiricisi yanında boşluk tuşu ve anahtar kodu olarak atanabilemn bir tuş yer alıyor.

Söz konusu değişiklik ile yeni Android 7. Nougat güncellemesinde, çok daha kişileştirilebilen bir sistem olması için emek verilmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!