Kadın polisler, görevde artık başörtüsü takabilecek

Yönetmelikte yeni yapılan değişiklikler ile emniyette görev yapan kişilere uygulanan kıyafet kısıtlamarına son verildi. Yeni yönetmelik ile kadın polisler artık başörtüsü ile görev yapabilecek.

Kadın polisler, görevde artık başörtüsü takabilecek
Kadın polisler, görevde artık başörtüsü takabilecekTahir Yavuz

Yönetmelikte bugün yayınlanan ve genel olarak polis memurlarını ilgilendiren bir başlık vardı. Artık emniyet çalışanlarına uygulanan kılık ve kıyafet kısıtlamalarına son verildi. Bu bağlamda kadın polis memurları artık başörtüsü ile görevlerini yapabilecekler.
 

Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmeliğin detayları şu şekilde:

''15/8/2007 tarihli ve 26614 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğinin 5'inci maddesinin birinci fıkrasının (i) bendinde yer alan 'Resmi kıyafetle birlikte kıyafetin içerisine' ibaresi 'Bayanların şapka, kep veya örgü bere altında yüzünü kapatmayacak şekilde başlarına taktıkları üniforma rengindeki desensiz giysiler hariç, resmi kıyafetin içerisine' şeklinde değiştirilmiştir.''

Yapılan bu önemli değişiklik ile kadın polislerinin başörtüsü takması engelinin önüne geçilmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kemal YILMAZ     2016-08-27 ALLAH kadınları çalıştırılsın diye yaratmadı! ve asla razı değil! bende razı değilim! ALLAH sizi neyini hak ediyorsanız bir an önce versin inşallah! AMİN.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!