Uzay ile ilgili bütün bildiklerinizi değiştirecek olay

Uzay'da yer alan kara delikler hakkında bütün bilinenleri değiştirecek bir olay gözlemlendi. Kara delik bilindiği üzere etrafındaki herşeyi içine çekiyor. Fakat NASA, kara delikten çıkan bir şey gözlemledi.

Uzay ile ilgili bütün bildiklerinizi değiştirecek olay
Uzay ile ilgili bütün bildiklerinizi değiştirecek olay Tahir Yavuz

Uzay'da yer alan kara delik ile ilgili olarak son derece önemli bir olay yaşandı. NASA araştırmaları sırasında kara deliği gözlemlerken bir şeyin bunun içerisinden çıktığını gözlemledi. Bildiğimizin ve anlatılanların aksine kara delik etrafındaki her şeyi içine çekmiyor. Bu gözlem ile birlikte kara deliğin herşeyi içine çektiği konusu bir kez daha sorgulanacak.

NASA bu araştırmasını Nuclear Spectroscopic Telescope Array (NuStar) isimli teleskopu ile kayıtlara geçirdi. Bu teleskop ve NASA çalışanları ilk kez, yüksek kütleli bir kara delikten bir şeyin çıktığını gözlemledi. Ayrıca bu şeyin büyük bir X-ray enerji yaydığı belirtildi.

Bu haberden sonra akıllara gelen ilk soru ise, 'Bu şey ne?' oluyor. Gözlem ile ilgili olarak açıklama yapan Saint Marry's University'de görevli bilim adamları arasında yer alan Dan Wilkins, bu durumun NASA açısından büyük kütleli kara deliklerin içlerinde barındırdığı enerjiyi anlamada büyük bir önem taşıdığını belirtti.

NuSTAR baş araştırmacısı olan Fiona Harrison bu şeye ''gizemli'' adını taktı. Bu şeyin kara delik ile ilgili olarak bunun büyüklüğü ve yapısı ile alakalı olan önemli ipuçları barındırdığı belirtiliyor. Bütün araştırmalara rağmen bu şeyin ne olduğu hakkında en ufak bir bilgiye kimsenin sahip olmadığı açıklandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!