Gif desteği Whatsapp'a yeni güncelleme ile geliyor

En popüler mesaj uygulaması olan Whatsapp'a yeni ve önemli bir güncelleme geliyor. Bu yeni güncelleme ile uygulamaya gif desteği gelecek. Herkesin beklediği güncelleme kısa zaman içinde yayınlanacak.

Gif desteği Whatsapp'a yeni güncelleme ile geliyor
Gif desteği Whatsapp'a yeni güncelleme ile geliyorTahir Yavuz

En popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp gündemindeki yerini sürekli koruyor. Son zamanlarda önemli ve fark yaratan birçok güncelleme ile karşımıza çıkmıştı. Şimdi bu uygulamayı gündeme oturtan yeni bir güncelleme geliyor. Gelecek olan yeni güncelleme ile Whatsapp'ta artık GIF desteği bulunacak. GIF ise hareketli görsel anlamına gelen bir fotoğraf formatıdır.

GIF'lerin hayatımıza web siteleri ile girmişti. İlk olarak forumlarda karşımıza çıktıktan sonra yavaş yavaş birçok web sitelerinde kullanıma açıldı. En popüler olduğu uygulama ise Facebook Messenger oldu. Facebook'un mesajlaşma uygulamasında oldukça eğlenceli ve güzel GIF'ler bulunmaktadır.

Facebook'ta ve web sitelerinde yaygınlaşan GIF'lerden sonra bu çılgınlığa Whatsapp'ta adım atmaya karar verdi. En popüler mesajlaşma uygulamasına yepyeni bir güncelleme geliyor. Güncelleme ile artık Whatsapp kullanıcıları mesajlarında GIF'leri yani hareketli resimleri ve yüz ifadelerini kullanabilecekler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!