Kurbanlık fiyatları belirlendi, 2016 kurban fiyatları

Yapılan açıklamalra göre bu yıl kurban hayvanları fiyatlarının geçen yıla çok artış olmayacağını belirtti. Büyük baş kurban fiyatları 2 bin 850 ile 15 bin 200 lira arasında, küçük baş hayvanların ise 450 lira ile bin 700 lira arasında olacağı belirtildi.

Kurbanlık fiyatları belirlendi, 2016 kurban fiyatları
Kurbanlık fiyatları belirlendi, 2016 kurban fiyatlarıTahir Yavuz

Türkiye Ziraat Odalar Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar kurbanlık hayvanların bu yıl fiyatlarının ne olacağı hakkında açıklama yaptı. Bayraktar geçen yıla göre bu yıl kurbanlık fiyatlarında çok bir artış olmayacağını belirtti. Ayrıca düzenlenen basın toplantısında kurbanlık hayvan varlığı ve satıcıların beklentileri ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu.

Şemsi Bayraktar yaptığı açıklama şöyle:

''Bu yıl kurban hayvanları fiyatları bazı illere ve canlı ağırlığa göre farklılık gösterecek. Büyükbaş hayvanlar 2 bin 850 liradan başlayıp 15 bin 200 lirada son bulacak. Küçükbaş kurbanlıklar ise 450 liradan başlayıp bin 700 lirada son bulacak. Canlı ağırlık büyükbaş hayvanlarda kilogram başına 14 ile 22 lira arasında olurken küçükbaşta ise 11 ile 20 lira arasında olacak. Kilogram fiyatı büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda farklılık göstermektedir. Ayrıca bayram yaklaştıkça bu fiyatlarda değişim söz konusu olabilir'' sözlerine yer verdi.

Şemsi Bayraktar, ülke ortalamasının göz önünde bulundurulmasını belirtti. Buna göre büyükbaş canlı kilogram fiyatları 16 lira 80 kuruş, küçükbaş canlı kilogram fiyatlarının ise 14 lira 80 kuruş olduğunun altını çizdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!