Kurban bayramı tatili ve maaşlar ile ilgili açıklamalar ve detaylar

Kurban Bayramı yaklaşırken en çok konuşulan konulardan birisi olan Kurban Bayramı tatili ve kamu çalışanların maaşları hakkında oldu. Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak belirlendi ve SGK ve Bağ-Kur emeklilerine bayramdan önce mmaşları ödenecek müjdesi verildi.

Kurban bayramı tatili ve maaşlar ile ilgili açıklamalar ve detaylar
Kurban bayramı tatili ve maaşlar ile ilgili açıklamalar ve detaylarTahir Yavuz

Yetkililerden gelen açıklamalar Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak belirlendiği yönünde. Ayrıca SGK ve Bağ-Kur emeklilerine bayramdan önce maaşları hesaplarına yatacak. 16 Eylül Cuma günü ise tam gün idari izinli olarak belirlendi.

Başbakan Binali Yıldırım, bayram tatilinin 9 gün olduğunu ve 16 Eylül Cuma günüde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların izinli sayılması ile alakalı olan yazıyı imzalayarak kamuya sundu. Bu yönetmelik ile, kurum yöneticilerince gerekli tedbirler alınacak ve hizmetlerin aksatılmaması adına asgari seviyede eleman bulundurulması sağlanacaktır. Böylelikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar 16 Eylül Cuma günüde izinli sayılacak ve Kurban Bayramı tatilleri 9 gün olacaktır.

Emeklilere ve kamu çalışanlarına sevindirici haber. Maaşlar bayramdan önce ödenecek

Başbakan Binali Yıldırım maaşlar ile ilgili gelen soruları yanıtladı. Yıldırım, kamu kurum ve kurulışlarında çalışan personeller ile SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarının bayramdan önce ödeneceği talimatını bakanlıklara bildirdi. Maaş ödemeleri ise 08-09 Eylül 2016 tarihinde yapılacağı ortak kararı alındı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!