İnekleri ölen çiftin yüzleri artık gülüyor

Kütahya'da meydana gelen yıldırım düşmesi ile inekleri telef olan yaşlı çift herkesi yasa boğmuştu. Yaşlı çift uzun süre ölen ineklerinin başınsa sarılarak ağlamışlardı. Bir iş adamı durumu öğrendikten sonra 3 inek gönderdi.

İnekleri ölen çiftin yüzleri artık gülüyor
İnekleri ölen çiftin yüzleri artık gülüyorTahir Yavuz

Kütahya ilinde meydana gelen olayda, yaşlı çiftin geçim kaynağı olan 3 ineği yıldırım düşmesi nedeniyle telef olmuştu. Bu duruma büyük üzüntü duyan çift hayvanlarının ölü bedenlerinin yanında uzun süre ağlamışlardı.

Fatma ve Hüseyin Girkin'in başlarına gelen olay sosyal medya ile yayılmıştı. Fotoğraflarla yayılan ve büyük bir kitle tepkisini toplayan olayda birçok kişi yardım eli uzatmak istedi. yardım kampanyaları başlatıldı ve Burdur'dan bir iş adamı 3 inek göndererek yüzlerini bir nebze olsun güldürmeyi başardı. Ayrıca Vali yardımcısıda yaşlı çifte yardım ödeneğinden 3 bin lira nakdi yardım yapılacağını belirtti.

Fatma Girkin yaşadıkları dram ile ilgili olarak,

''İneklerimizin öldüğünü gördüğümüzde çok ağlaştık, çok üzüldük. Çok şükür Allah'ıma bir kapıyı kapatırken yüz kapı açtı. İneklerimiz geldi ve yüzümüz güldü. Mutlu olduk, sevindik'' sözlerini iletti.

Hüseyin Girkin (66) ise kendilerine 3 inek gönderen iş adamına teşekkürlerini iletti. Girkin, ''İnekler öldüğü vakit ben kafayı oynatıverdim, deliriverdim. Ben ineklerin üzerine yatıp ölüvermiştim. şimdi mutlu oldum çok şükür. Herkese teşekkür ederim'' açıklamasını yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!