Android 7.0 Nougat güncellemesi ile gelen yeni özellikler

Android'in merakla beklenen 7.0 Nougat güncellemesi sonunda dağıtılmaya başlandı. Yavaş yavaş dağıtıma sunulan güncelleme öncelikle popüler telefonların ayarlarında gözükecek. Android'in bu güncellemesi ile gelen bazı özellikler iOS'e gölge düşürebilir.

Android 7.0 Nougat güncellemesi ile gelen yeni özellikler
Android 7.0 Nougat güncellemesi ile gelen yeni özelliklerTahir Yavuz

Android kullanıcılarının merakla beklediği 7.0 Nougat güncellemesi dağıtılmaya başlandı. Android'in yeni güncellemesi ile birçok yeni özellik geldi. Bu özellikler ise gerçekten çok kullanışlı bir hale getiriyor telefonu. İşte o özellikler hakkında detaylar;

Çoklu pencere

Nougat ile gelen yeni güncelleme arasında yer alan özelliklerden birincisi çoklu pencere/sekme oldu. Bu özellik sayesinde telefon veya tabletten, farklı iki uygulama aynı anda açılıp kullanılabiliyor. Bu özelliği kullanabilmek için ise 'Son uygulamalar' tşuna bastıktan sonra açılan uygulamalardan istediğiniz seçip ekranın boş kısmına sürüklemek yeterli olacaktır.

Ekran boyutlandırma

En önemli özelliklerden birisi ise 'Ekran Boyutu' özelliği oldu. Bu yeni gelen özellik çok kullanışlı ve etkili. Telefonun 'Erişilebilirlik2 kısmından ekran boyutu büyültülüp aynı zamanda küçültülebiliyor. Bu şekilde ekranda daha fazla detay gözükebilmektedir.

Uygulama geçişi

Andorid 7.0 Nougat yeni güncellemesi ile gelen bir diğer özellik ise, arka planda çalışan 2 den fazla uygulamalar için pratiklik sağlıyor. Şöyleki eğer Android cihazınızın arka planında birden fazla uygulama çalışıyorsa, 'Son Uygulamalar' tuşuna iki kez basıldığında, son iki uygulama arası bir geçiş imkanı sağlıyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!