Snapchat'e darbe üstüne darbe geldi

İnstagram ve WhatsApp popüler uygulamalarını kendi bünyesine çeken Facebook, Snapchat'ide almak istedi fakat alamadı. Bunun üzerine farklı yollar deneyen Facebook yöneticileri bünyesindeki İnstagram'a yeni özellikler getirerek kitlenin ilgisini kendisine çekmek istemişti. Apple ise eğlenceli bir fotoğraf ve video düzenleme programı üzerinde çalıştığını bildirdi.

Snapchat'e darbe üstüne darbe geldi
Snapchat'e darbe üstüne darbe geldiTahir Yavuz

Facebook, kısa zamanda çok popüler olan fotoğraf uygulaması İnstagram ve mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp uygulamasını satın aldı ve kendi bünyesine kattı. Sonrasında çok popüler halşe gelen fotoğraf düzenleme aracı olan Snapchat'ide kendi bünyesine katmak istedi. Ne yazıkki Snapchat'i almayı başaramadı. Durum böyle olunca acebook yöneticileri İnstagram üstünde bir çeşit değişimlere gitti ve kitleyi kendi üstüne çekmek istedi.

Facebook ve Snapchat kozlarını paylaşırken, Apple şirketide sessizce yeni projesi ile ilgilendiği ortaya çıktı. Apple'ın yeni projesi Snapchat'e darbe vuracak gibi gözüküyor. Yeni bir uygulama üzerinde çalışan şirket, fotoğraf ve video düzenleme programı yayınlayacağının sızıntısı çıktı. Snapchat'ı sadece fotoğraf düzenlemek için kullananların bir kısmının dikkatini kendi üzerine çekebilir. Ayrıca sosyal medya bağlantıları ile düzenlenen fotoğrafların buralarda paylaşılmasıda sağlanacak gibi gözüküyor. Fakat genede Snapchat'de bulunan hikayeler ve keşfet gibi özellikler barındırmayacağı açıklamalar arasında yer almaktadır.

Apple'ın yeni uygulaması Snapchat'i etkiler mi?

Snapchat'ın katı kuralı vardır. Direk olarak kendi bünyesinde kullanıcıların içerik üretmesine izin vermektedir. Farklı platformalardan ve sosyal medyalardan gelen görselleri kabul etmemektedir. Aplle'ın yeni uygulaması ise bunlara izin verecek gibi gözüküyor. Bünyesinde oluşturulan fotoğraf ve videolar, İnstagram, Facebook gibi sosyal ağlar dahil birçok platformda yayınlanabilir olacaktır. Bu özelliği ile Snapchat kullanıcılarının bir kısmını kendi bünyesine çekmeyi başaracaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!