Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cerablus harekatı irademizin yansımasıdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan basın toplantısında Cerablus harekatı ile ilgili olarak, bu harekatta vatandaşların güvenliğini sağlamak için kararlı ve iradeli olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cerablus harekatı irademizin yansımasıdır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cerablus harekatı irademizin yansımasıdırTahir Yavuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan düzenlediği basın toplantısında Cerablus harekatı ile ilgili olarak bazı açıklamalar yaptı.Yaptığı açıklamalarda, ''Türkiye, içinde bulunduğu vatandaşlarının güvenliğini sağlamak için hem ülke içinde hem de ülke dışında attığı adımlar kararlıdır. Cerablus harekatı, bu kararlılığımızın ve irademizin yansımasıdır'' sözlerini kullandı.

Ülkeye tehdit oluşturacak unsurların temizlenmesi ile ilgili olarak konuşan Cumhurbaşkanı, bu tehditlerin uzun sürmeyeceğini ve temizlenene kadar durulmayacağını belirtti. Sözlerine, ''Ülkemizi kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan, ihanet çetelerini bozguna uğratarak, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde mücadelemiz sürecektir'' kelimelerini ekledi. Ülkenin bu tehditleri ancak birlik ve beraberlik içinde atlatabileceğini ve biribirimize hep destek olmamız gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili olarak, ''30 Ağustos Zafer bayramı, özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için büyük bir ders olmalıdır. Ayrıca 15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu topraklarda 'Büyük Taarruz' ruhunun ne kadar diri olduğunun göstergesidir'' ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!