ÖSYM: KPSS sınavı tarihlerinde değişikliğe gidildi

ÖSYM yaptığı açıklama ile Ekim ve Kasım aylarında yapılacak olan KPSS sınavı tarihlerini değiştirdiğini bildirdi.

ÖSYM: KPSS sınavı tarihlerinde değişikliğe gidildi
ÖSYM: KPSS sınavı tarihlerinde değişikliğe gidildiTahir Yavuz

Geçtiğimiz günlerde ortaöğretim ve ön lisans mezunları memur olmak için, 2016 KPSS Önlisans/Ortaöğretim sınavı başvurularını 9 Ağustos ve 26 Ağustos 2016 tarihleri arasında yaptılar. Bu tarihler arasında KPSS başvuruları sona erdi ve sınav için geri sayım başladı.

2016 KPSS sınavları, ön lisans mezunları 22 Ekim 2016 tarihinde, ortaöğretim mezunları ise 23 Ekim 2016 tarihinde yapılacaktı. Bir çok kişi kendisini bu tarihe adapte etmişken ÖSYM'den ani bir değişiklik kararı geldi. Bu nedenle 2016 kamu Personeli Yerleştirme Sınavı tarihlerinde yeni bir düzenleme yapıldı.

İşte yeni 2016 KPSS sınavı tarihleri:

2016 KPSS sınavları tarihlerine ÖSYM yeni bir değişiklik yaptı. Değişiklik ile önlisans mezunları 2016 KPSS'ye 16 Ekim tarihinde, ortaöğretim mezunları ise 20 Kasım tarihinde girecek. SInav tarihleri değişmeden önce 10 Aralık 2016 tarihinde KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavının sonuçları resmi olarak açıklanacaktı. Değişimden sonra ise bu konu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili açıklama gelecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!