Merkel'den şok açıklama geldi: Almanya Almanya kalacak...

Almanya Başbakanı Merkel basın toplantısında şok açıklamalar yaptı. Mülteci krizini uzun süre görmezden geldiğini bahsettikten sonra, geçmişte hatalar yapıldığını da kabul etti.

Merkel'den şok açıklama geldi: Almanya Almanya kalacak...
Merkel'den şok açıklama geldi: Almanya Almanya kalacak...Tahir Yavuz

Almanya Başbakanı Merkel'den mülteciler ile ilgili olarak bazı açıklamalar geldi. Süddeutsche Zeitung gazetesine verdiği röportajda, mülteciler ile ilgili olarak bu sorunun çözülmesi için dünya genelinde bir politika geliştirilmedi diyerek sözlerine şunları ekledi;

''Biz Almanlar da sorunu uzun süre görmezden gelerek, Avrupa bütününde bir çözümün aciliyetini erteledik''.

Angela Merkel, mültecilerin 2004-2005 yıllarında Avrupa'ya yavaş yavaş gelmeye başladıklarını belirtti. O dönem başedebilmek için ise bütün sorumluluğun İspanya ve diğer ülkelere bırakıldığına dikkat çekti. Ayrıca o dönemlerde Almanya'nın, mültecilerin Avrupa ülkelerine orantılı bir şekilde dağıtılmasına karşı pekte sıcak bakmadıklarının altını çizdi. Yaptığı röpotajda Almanya'nın, eski Yugoslavya'dan birçok mülteci kabul ettiklerini ve o dönemde gelen mülteciler ile başka ülkelerin ilgilenmesini istediklerinide belirtti. Röportajı yapan Süddeutsche Zeitung gazetesi, Almanya Başbakanı Merkel'in bu süreçten sonra mülteci krizini çözmek için daha fazla çaba göstereceğini belirtti.

Merkel: Almanya hep Almanya kalacak

Almanya'nın vatandaşlarının mültecilere pekte hoş bakmadığı yapılan açıklamalar arasında yer almaktadır. Vatandaşların korkusu ise ülkelerinin değişmesi oluyor. Başbakan Merkel ise yaptığı açıklamalar ile vatandaşlarının yüreğine su serpti. Yaptığı açıklamada, ''Yüzbinlerce yeni mülteciye rağmen Almanya hep Almanya olarak kalacak. Bunu kimse değiştiremez. Bunun güvencesini veriyorum'' sözlerini ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!