NASA teknolojisinin kuvveti, akıllı telefonda

NASA'nın ve ROK Mobile International tarafından geliştirilen üstün performanslı ve teknoloji eseri Rokit One isimli akıllı telefon tanıtıldı.

NASA teknolojisinin kuvveti, akıllı telefonda
NASA teknolojisinin kuvveti, akıllı telefonda Tahir Yavuz

NASA'nın teknolojisini bilmeyen ve duymayan yoktur. Gündemi Apple, Samsung, Sony gibi markaların çıkardığı akıllı telefon modelleri meşgul ederken, uzay teknolojisi ile üstün performanslı bir telefon tanıtıldı. Rokit One isimli telefonun geliştirilmesinde NASA, ROK Mobile ve Insan Sağlığı Örgütü isimlerini konuşturdu.

Rokit One yani Rokit 1 isimli telefon çok yakında satışa çıkacak. ABD'li operatör olan Rok Mobile'nin ismine biraz benzer olan telefonun tanıtımı oldu fakat ne zaman satışa çıkacağı konusunda net bilgi yok. Telefonda en dikkat çeken özellik ise yapımında NASA'nın uzay teknolojisinin katkılarınında olduğu oldu. Ayrıca telefonun en çok tercih edilme nedeni ise düşük radyasyon ile çalışması olacaktır.

Dünyanın ilk düşük radyasyonlu telefonu

NASA, Rok Mobile ve Insan Sağlığı örgütü tarafından geliştirilen Rok Mobile'de her geliştiricinin ayrı bir özelliği yer alıyor. NASA üstün uzay teknolojisini kullanırken Rokit One mobil teknolojisini kullandı. En önemli özellikleri arasında yer alan düşük radyasyon ile insan sağlığını düşünme kısmı ise İnsan Sağlığı Örgütü üstüne düştü.

Rokit One telefonu dünyanın ilk düşük radyasyonlu telefonu olacak. NASA tarafından geliştirilen elektro manyetik radyasyon kamuflaj malzemesi ile insan sağlığı üzerinde önemli bir rol oynayacaktır. Rokit One piyasadaki ilk insan sağlığına en az zararı dokunan mobil telefon olma özelliğini şimdiden kazandı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!